Dosud největší studie o mamografech

Pokud se žena chce dnes chránit před rakovinou, jedním z prvních preventivních opatření, která udělá, je pravidelné mamografické vyšetření. Podle nejnovějšího výzkumu je však tato inspekce nejen zcela zbytečná, ale také škodlivá a pro ženy přímo nebezpečná. Lékařská komunita to samozřejmě nikdy nepřijme, protože nechce přijít o peníze, které získá z této kontroly. Místo toho udělá vše, co skryje fakta.

Co zjistil nejnovější výzkum

Poslední a nejrozsáhlejší výzkum mamografie ukazuje, že hlavním problémem mamografie je ve skutečnosti skutečnost. Prvním je vysoké procento falešně pozitivních výsledků (ukazujících, kde není rakovina). Druhá věc je, že samotné vyšetření může způsobit rakovinu pomocí rentgenového záření. Za posledních 25 let byla tato studie provedena na téměř 90 000 ženách. Její závěr přitahoval velkou pozornost. Bylo zjištěno, že úmrtnost žen s ním byla stejná jako u žen bez něj. Jak škodlivé jsou mamografy Pacienti podstupující mamografii budou vystaveni nadměrnému ozáření. To výrazně zvyšuje jejich riziko vzniku rakoviny ozařováním. Mamogramy jim nejen nepomáhají, ale také to doslova bolí.

Čtěte také: Věděli jste o těchto léčivých účincích skořice?

Dalším vážným problémem je přesnost mamografie. V tomto případě jsou šance, že nedokáže detekovat vaši rakovinu, stejné. Při absenci tohoto onemocnění dokáže detekovat určité onemocnění. Šance jsou stejné. Podle National Cancer Institute (NCI), protože mamografy je obtížné diagnostikovat rakovinu v rané fázi, existuje 20% šance, že rakovinu nelze detekovat na mamografech. Celý tento zmatek na mamografech znamená, že ženy dnes nevědí, jak se chránit před rakovinou. Vznik 3D mamogramů všechny tyto problémy zkomplikoval a ve srovnání s tradičními 2D mamogramy vyzařuje mnohem více záření. Proto se riziko rakoviny ozařováním stále zvyšuje.

Jak se tedy chránit?

Pokud jste zmateni prevencí rakoviny stejně jako jiné ženy, zde je několik užitečných tipů, jak se před rakovinou chránit. Stejně jako u jiných typů rakoviny závisí její vývoj na mnoha faktorech.

Pokuste se proto dodržovat následující zásady:

1. Vyvarujte se pečení masa. I když si vaříte vlastní jídlo, zkuste místo grilování nebo smažení normálně vařit maso, protože to způsobí nejvíce karcinogenů.

2. Ujistěte se, že máte ve stravě dostatek jódu. Pro jistotu jej použijte jako přílohu.

3. Nepoužívejte ftaláty, hormonální terapii, BPA a jiné xenoestrogeny (zejména v plastech, plastových obalech, plastových kelímcích a kosmetice).

4. Elektrické přikrývky mohou také zvýšit riziko rakoviny. Nepoužívejte je.

5. Vyvarujte se elektromagnetickým polím (mobilní telefony, Wi-Fi, mobilní vysílače na střeše, zásuvky v blízkosti hlavy ložnice, vedení vysokého napětí atd.).

6. Omezte konzumaci alkoholu.

7. Pokuste se každý den přidat do své stravy trochu kurkumy obsahující kurkumin, což výrazně sníží riziko rakoviny. Přidejte do kurkumy trochu černého pepře.

8. Nenoste podprsenku pevně, vždy ji v noci odložte.

9. Jezte potraviny bohaté na omega-3 nenasycené mastné kyseliny (avokádo, lněný olej, mořské ryby).

10. Pijte alespoň jeden čerstvý zeleninový džus každý den.

11. Udržujte si zdravou váhu a vyhýbejte se obezitě.

12. Cvičte více během dne, cvičte pravidelně nebo alespoň delší procházky v přírodě.

13. Zlepšete svoji citlivost na inzulín a vylepšete leptinové receptory. Další informace najdete v tomto článku.

14. Vyvarujte se konzumace sójových bobů a nefermentovaných produktů ze sójových bobů (některé tofu jsou fermentované, ale ne všechny druhy).

15. Udržujte zdravou hladinu vitaminu D v krvi. Pokud je nedostatek slunečního světla, zejména v zimě, přidejte výživu.

16. Vyvarujte se konzumace rafinovaného cukru a produktů obsahujících cukr (zejména zpracovaných potravin obsahujících fruktózu nebo glukózu-fruktózu).

Závěr

Dnes se lidé musí při ochraně svého zdraví spoléhat hlavně na sebe. Je to smutné, ale i když se lékařům doporučuje provádět různé procedury, buďte opatrní, protože lékaři mají často střet zájmů a skryté ekonomické motivy.