Dovolenka Snů se Změnila v Noční Můru: Dvě České Turistky Tragicky Zahynuly v Turecké Antalyi

V turecké provincii Antalya došlo k tragickému incidentu, kdy byly dvě české turistky usmrceny minibusem, když se pokusily přejít silnici. Tuto informaci potvrdila místní tisková agentura. Bezprostřední příčiny i okolnosti nehody jsou stále předmětem vyšetřování.

Nehoda v Okrese Manavgat

Nehoda se udála v úterý večer v okrese Manavgat. Zde obě nešťastné turistky z České republiky pobývaly v luxusním pětihvězdičkovém hotelu. Místo toho, aby si užívaly své dovolené, zažily neštěstí, které je stálo život, když se vydaly na procházku do místního bazaru.

Čtěte také: Žena si nechala ustříhnout většinu vlasů a omládla o 10 let

Svědkové Popisují Nehodu

Podle svědků byl minibus, který byl na cestě do města Alanya, ve chvíli nehody na silnici, kde zasáhl turistky. Minibus jel podle jejich výpovědí nadměrnou rychlostí. Bohužel, obě české turistky nestihly reagovat včas. Jedna skončila pod minibusem, druhá byla několik metrů vláčena po silnici.

Reakce záchranných složek

Po nehodě na místo dorazily policejní a záchranářské týmy. Bohužel, obě turistky zemřely na místě ještě před jejich příjezdem. Těla obou žen byla převezena do soudně lékařského ústavu v Antalyi. Zároveň byl zadržen řidič minibusu, Mehmet Lök, a obviněn z „způsobení smrti více než jedné osobě“.

shutterstock.com

Vyšetřování Nehody

Podle místní zpravodajské agentury DHA.com.tr řidič uvedl, že jeho rychlost byla v době nehody „normální“ a že na místě byla tma, protože pouliční světla nefungovala. Minibus srazil ženy na přechodu pro chodce, který nebyl adekvátně osvětlen a semafor na něm nefungoval. Další skupina turistů se v tu chvíli chystala přejít přes tento přechod, ale na rozdíl od obětí stihla včas uskočit. Událost je nadále vyšetřována tureckou tiskovou agenturou DHA.