Redakce ProSvět.cz
21 prosince, 2018

U většiny lidí pes do postele nesmí. I když své chlupaté domácí mazlíčky milujeme nadevše a jsme ochotni pro ně udělat cokoli, nastavujeme určité hranice, které nechceme, aby náš psí kamarád porušoval - a jedním z těch nejčastějších je jeho přítomnost v posteli.

Možná i vy máte psa, kterého zbožňujete a který pro vás představuje plnohodnotného člena rodiny, do postele ale za vámi nesmí. Jakmile si přečtete dnešní článek, svůj názor změníte. Tím jsem si jistá!

4 důvody, proč by s vámi pes měl spát v posteli

Zapomeňte teď alespoň na pár minut na veškeré předsudky, že pes do postele nepatří a přečtěte si následující důvody, pro které byste svého chlupatého kamaráda přeci jen na své lůžko pustit měli. Budete překvapeni!

Důvod první: zlepší vám náladu

Věřte tomu nebo ne, ale zvířata, psy samozřejmě nevyjímaje, mají neuvěřitelnou schopnost zlepšit člověku náladu. Až budete mít den blbec, kdy se vám nic nebude dařit a vaše nálada klesne pod bod mrazu, přitulte se v posteli ke svému mazlíčkovi a uvidíte, že se vám nálada rázem zvedne.

Důvod druhý: zahřeje vás

Teď v zimě se může hodit teplé, chlupaté psí tělíčko jako super ohřívač pro chvíle, kdy sice již ležíte pod peřinou, ale nemůžete se zahřát. To se stačí jen přitulit k mazlíčkovi, který se s vámi podělí o své teplo a rázem vám bude lépe.

Důvod třetí: budete šťastnější

A to oba dva. Když čas od času polevíte ze svých zásad a pejskovi dovolíte, aby s vámi přespal v posteli, zvýší se hladina štěstí nejen ve vašem těle, ale i v těle vašeho zvířecího přítele. Tak proč si tu a tam neudělat vzájemnou radost.

Důvod čtvrtý: dodá vám pocit bezpečí

Pes v posteli pro vás bude jakýmsi zdrojem bezpečí a to nejen díky výsledkům statistik, které jasně hovoří o tom, že jakmile je v domácnosti pes, zlodějíčkové si netroufnou přijít na návštěvu. Mít během noci po svém boku psa vás tak podvědomě uklidní.

Sdílejte článek