Dříve „muž bez domova“, dnes hrdý majitel kontejnerové domku. Jakým způsobem si mladý architekt poradil s životní výzvou?

Ve svých patnácti letech se Fabian Low vydal na svou životní pouť ze Singapuru na Nový Zéland, kde zakotvil v internátní škole, aby později tento nadaný mladý muž vystudoval krajinnou architekturu a městský design. Sny veliké, ale bohužel realita byla jiná, proto skončil na krátký čas jako bezdomovec, později přebýval v pokojíku v bytě své sestry. Právě v tu dobu se zrodil plán na vlastní dům. Jak by si mohl mladý muž bez peněz a bez domova pořídit kousek od největšího města na ostrovech svůj dům? Snadno!

https://twice.hu/

Projekt hotov, hledá se pozemek

O stavbě kontejnerových domů se poprvé Fabian dozvěděl ve škole. Už tehdy si pomyslel, jak by bylo úžasné si pořídit vlastní. Zamiloval si tuto představu natolik, že začal s plány. Celý projekt si vyžadoval pouze ocelovou konstrukci na objednávku. Zbývalo ale to nejdůležitější, najít vhodný pozemek. Podařilo se, jen kousek od Aucklandu, největšího města Nového Zélandu, našel Fabian místo, které přesně splňovalo jeho požadavky na polohu i okolní přírodu, mohl se pustit do práce. Psal se červenec roku 2020.

https://twice.hu/

Domek za tři miliony korun

Mladý architekt se nenechal odradit žádnými překážkami a objednal si konstrukci, která tvoří rám kontejnerového domku. Tato položka je také jediná, za kterou zaplatil jinému dodavateli, o ostatní se již postaral sám s přáteli. Celkově investoval necelé tři miliony korun, ale bydlí ve svém. Pozemek nepatří k domu, pronajímá si jej od místního farmáře, přičemž mu vypomáhá s chovem dobytka a s prací v zemědělství.

Čtěte také: Čtyři způsoby, jak můžete využít hřebíček v domácnosti

https://twice.hu/

Luxusní vybavení a skvělá dostupnost města

Touha bydlet ve svém bývá často vykoupená dojížděním do hůře dostupných nebo vzdálených míst. To ale není Fabianův případ, autem se dostane do Aucklandu za pouhých deset minut jízdy autem. Bydlí ve svém a v souladu s přírodou tak, jak si sám přál. Obytná plochá čítá něco málo přes 30 metrů čtverečních, Fabianovou pýchou je rozlehlá terasa s posezením. Uvnitř domu nechybí kuchyně s veškerým vybavením a obývací pokoj s posezením, koupelna spojená se šatnou nebo ložnice v nadzemním podlaží s projektorem pro sledování filmů přímo z postele. Pohodlí domova dotváří krb, klimatizační jednotka a tepelné čerpadlo.

Zdroj: twice.hu