David Hampl
11 dubna, 2017

Pověsit pohár na kliku od dveří se zdá zcela nesmyslné, ale nevěřili byste, že Vám to může zachránit život. Nebo alespoň peněženku. Pokud i Vy rádi cestujete a nechcete hodně investovat do drahých hotelů a penzionů, čtěte dál.

Levný hotelový pokoj je šíleně atraktivní zejména pro mladé cestovatele, kteří mají toulavé boty. Neinvestují mnoho do ubytování, zato vidí kus světa za poměrně malý peníz. Levné hotely však kromě potuchliny, starého nábytku a celkového mizerného vzhledu zavání i nedostatečnou bezpečností. Abyste se podobnému případu vyhnuli, inspirujte se tímto plodným zamyšlením cestovatelky.

Bezpečnost v hotelu

V levnějších hotelech se to nejednou jen hemží zloději. Především ve velkých městech tito kriminálníci vědí, jak na své oběti. Mají vytipované nejen lokality, ale dokonce i konkrétní ubytovací zařízení, které nemají na pokoji dostatečný uzamykací systém. Pokud jste ve standardním hotelu, kde se dveře zamykají jen otočením obyčejného většího klíče, měli byste si na takové živly dát pozor, k čemuž Vám pomohou dva skleněné poháry, které často patří k vybavení pokoje.

Chatrné dveřní zámky

Notebook, fotoaparát, peněženka či drobné cennosti jako zlatý řetízek nebo náramek. Toto vše láká vetřelce, kteří chodí po hotelových pokojích a vykrádají, co se dá. Existuje trik, který vetřelce prozradí v případě, že se mu podaří otevřít dveře.

Zavěste jeden pohár na kliku od dveří. Druhý pohár umístěte na vrch kliky, resp. na zavěšený pohár. Pokud se k Vám někdo bude chtít vloupat v noci nebo během dne, okamžitě uslyšíte cinkotání skla a případně rozbití. To zburcuje nejen Vás, ale i personál a zloděj tak bude v pasti.

Tento účinný domácí alarm používá ruská cestovatelka už roky a tvrdí, že je to ta nejúčinnější věc, jakou na svých toulkách světem již několikrát použila. Nenechte se okrádat a věšte si sklenice na dveře i Vy. Absurdní nápad může mít šťastný konec!

Sdílejte článek