David Hampl
17 února, 2022
, ,

Hodně lidí má dnes doma myčku na nádobí a nedokáží si bez ní svůj život představit. Jde o skvělý spotřebič, který vám může ušetřit hodně času i námahy. Do myčky ale musíte pravidelně kupovat tablety, díky kterým bude vaše nádobí dokonale čisté. Co ale dělat, když nechcete za tablety utrácet spoustu peněz nebo potřebujete akutně umýt nádobí a došly vám? Dnes se podíváme na dvě způsoby, které jsou mnohem levnější a navíc šetrné k životnímu prostředí.

Recept č. 1

Na první metodu budete potřebovat 1 lžičku hořčičného prášku a 1 lžičku jedlé sody. Do této směsi nezapomeňte přidat také běžný prostředek na mytí nádobí. Všechny ingredience důkladně smíchejte. Získáte směs v podobě gelu, kterou jednoduše vložíte do přihrádky, kam běžně dáváte tablety do myčky. Poté myčku zapněte jako obvykle a nádobí bude nádherně čisté a lesklé. Vyzkoušet můžete i druhou metodu. Obě jsou zcela bezpečné. Nemusíte se bát o své nádobí ani myčku a získáte nádherně čisté nádobí, se kterým nebudete mít žádnou práci.

Recept č. 2

Na další metodu pro krásně čisté a lesklé nádobí, budete potřebovat pouhé dvě přísady, a to jedlou sodu a kyselinu citronovou. Obě tyto ingredience mají úžasné vlastnosti a dokáží vyčistit i velmi špinavé povrchy, včetně mastného a špinavého nádobí. Tato metoda je naprosto bezpečná, což vám potvrdí i pracovníci, kteří se zabývají servisem a údržbou myček na nádobí.

Nasypte dvě lžičky jedlé sody a jednu lžičku kyseliny přímo do přihrádky na tablety. Množství jednotlivých surovin se může lehce lišit podle toho, jak velkou máte nádobku na tablety v myčce. Jediné, na čem byste rozhodně neměli šetřit, jsou speciální oplachy, které můžete na myčce nastavit. Nejsou vůbec drahé a zajistí, že vám na nádobí nezůstanou žádné zbytky tohoto domácího prostředku na nádobí. Vyzkoušejte alespoň jednu z těchto metod a nebudete litovat. Vše bude dokonale čisté, lesklé, a přitom utratíte jen zlomek ceny oproti chemickým tabletám do myčky.

Sdílejte článek