Exotické „melouny“ velikosti palce: Roztomilé a malé jako hrozen, ale budete překvapeni tím, co skrývají uvnitř!

Nejlepší ovoce do letních veder je bezesporu meloun. Především pokud je pěkně vychlazený a přímo z ledničky. Věděli jste, že meloun je z 95 % tvořen vodou? Je tedy skvělým zdrojem tekutin. Díky konzumaci melounu budete hydratovaní i během horkých dní. Už jste ale slyšeli o vodním melounu, který má velikost hroznového vína?

Melounův malý brácha

Obvykle v obchodech narazíte na melouny, které jsou obrovské a těžké. Je téměř nemožné sníst celý meloun pouze v jednom člověku. A tak se často stává, že musíme kus vyhodit a plýtváme tak penězi. Máme pro vás dobrou zprávu, plýtvat už nemusíte. Seznamte se s melounem, který je veliký asi jako váš palec.

  • jsou roztomilé
  • jsou úsporné
  • jsou zdravé

Pokud je porovnáte s normálním melounem, vypadají oproti němu jako bandička trpaslíků. Jejich vnitřek je ale jiný. A dokonce zdravější než u běžného melounu. Uvnitř jsou zelené a chutnají trochu jako okurky, jsou křuplavé a osvěžující. Navíc chutnají lehce citrusově. Tyto melouny veliké jako palec pocházejí z Mexika a Střední Ameriky. U nás je najdete pod názvem myší meloun. Netradiční jméno, že?

Myší meloun do každé zahrady

Skvělé je, že můžete sníst celé ovoce. Včetně kůže. Pokud byste si chtěli vyzkoušet toto ovoce vypěstovat, směle do toho. Není totiž vůbec náročné na údržbu a vyroste téměř kdekoliv. Nejsou náchylné na viry a infekce, které ohrožují velké melouny. Ani hmyz si na nich nesmlsne, jsou totiž velmi odolné. Jejich výživová hodnota je navíc mnohem vyšší než u obyčejného melounu. Tak co, jdete do toho?

Můžete je jíst jen tak, udělat z nich výborný sirup, marmeládu, přidejte je do salátu, naložte do láku nebo s nimi ozdobte svůj oblíbený letní koktejl. Fantazii se meze nekladou. Myší meloun má mnohem více využití než obyčejný červený. A pokud ho zavaříte, můžete si ho dopřávat celoročně. A takové ovoce je přeci nejlepší.