Experiment s tekutým hliníkem: V melounu udělá divy

Na internetu koluje mnoho videí, které se zabývají všemožnými experimenty, nad kterými leckdy zůstává rozum stát. Některé pokusy jsou jen určitým rozmarem vědátora, jiné mohou být přímo průlomové a dají základy pro výrobu praktického produktu pro denní potřebu. My vám nyní přinášíme experiment s tekutým hliníkem a melounem, který provedl jistý nadšenec. Video sdílel na kanálu YouTube, proto se můžete pokochat výsledkem.

Podivné struktury

V některých vědeckých hlavách se rodí nápady, jež jsou opravdu prazvláštní. Jeden takový dostal mladý muž. Roztavil hliník a nalil ho vydlabaným otvorem do dutiny melounu. Pak ovoce nechal vychladnout a poté s přítelkyní objevoval podivné struktury, které se v melounu následně vytvořily. Připomínaly jakousi kostru. Otázkou zůstává, co ho k tomuto experimentu vedlo.

Možná by lépe v letních měsících udělal, kdyby meloun se svou milou jednoduše snědl. Ale třeba to pro muže mělo jakýsi osobní vědecký význam, kdo ví. Pakliže by vás snad napadlo pokus s tekutým hliníkem a melounem vyzkoušet doma, raději se do toho nepouštějte, abyste se nepopálili. Meloun je opravdu nejlepší použít k jeho účelu, a to je tedy konzumace.

Čtěte také: Test osobnosti: vyberte si jednu mandalu a poznejte sami sebe

Další podivné experimenty kolující na internetu

Experimentů je celá řada, například ty fyzikální, chemické, psychologické, nebo třeba biologické. Některé druhy jsou dokonce pro člověka užitečné, zjišťují totiž nepoznané skutečnosti. Jedním z takových experimentálních videí je to, které vyobrazovalo otevření konzervy pomocí tření o tvrdý povrch kamene. Výsledek tohoto experimentu se může velmi hodit v divoké přírodě, když stanujete a zapomenete si vzít otvírák. Praktický experiment můžete provést i v kuchyni, když si zakoupíte vejce. Tak zjistíte, zda jsou opravdu čerstvá. Když poplují na hladině, jsou pravděpodobně zkažená, nebo stará.