Fanoušci v slzách: Zemřel herec, který byl legendou z filmů Harry Potter !

Londýn 14. října – Zemřel Robbie Coltrane, skotský komik a herec známý z filmové ságy o Harrym Potterovi, kde hrál roli klíčníka Rubeuse Hagrida, nebo filmu Zlaté oko ze série o britském tajném agentovi Jamesi Bondovi. Bylo mu 72 let, informují agentury z odkazem na hercovu agenturu WME.

Glasgowský rodák Coltrane začal veřejně působit jako stand-up komik v klubech v Edinburghu a jako divadelní herec. Narodil se v roce 1950 jako Anthony Robert McMillan, později si ale změnil jméno na počest jazzové legendy Johna Coltrana, když v Londýně začal svoji filmovou kariéru.

Role Edwarda „Fitze“ Fitzgeralda v britském seriálu Bedna (1993 až 1995) mu přinesla cenu BAFTA a vydláždila cestu k rolím jako Valentin Žukovskij ve Zlatém oku (1995). Později si zahrál roli Hagrida v sérii filmů o mladém čarodějovi Harrym Potterovi.

Čtěte také: Dívka pozvala na svou svatbu otce svého dárce orgánů!

Britský komik, režisér a moderátor Stephen Fry v reakci na zprávu o Coltranově úmrtí na svém twitteru napsal, že se s Robbiem potkal poprvé před 40 lety. „Taková hloubka, síla a talent. A zábavný dost na to, aby přivodil beznadějné škytání a hýkání, když jsme pracovali na našem prvním seriálu Alfresco (v roce 1983),“ napsal Fry a dodal: „Sbohem, starý příteli. Budeš tu strašně chybět.“

Zdroj: ČTK