Fenka z ulice si řekne těsně před porodem o pomoc. Záchrana přijde v poslední okamžik!

Pitbulové nemusí vždy působit přátelsky, někdy dokonce vzbuzují u lidí velkou hrůzu. To však není případ fenky, která si dokonce přišla říct o pomoc. Březí samice se pohybovala v okolí rodinných domů, když se jeden z místních obyvatel rozhodl obrátit na pomoc organizaci, která v okolí Los Angeles pomáhá opuštěným nebo ztraceným zvířatům. Dobře udělal, protože po příjezdu záchranářek se fenka nechala ochotně ošetřit a převézt do bezpečí.

Pomoc na blízku

JoAnn Wiltz a Kattie McKittrick pracují jako záchranářky v dobrovolnické organizaci Hope for Paws, která se stará o pejsky nebo jiná opuštěná zvířata. Fenka pitbula jejich pomoc rozhodně v daný okamžik potřebovala, protože očekávala narození mláďat a bylo vidět, že jí není dobře. Už ve chvíli, kdy obě záchranářky vystoupily z auta, fenka se k nim přiblížila. Zdálo se, že snad čekala na jejich příjezd. Fenka, která později dostala jméno Waffles, trpěla hlady a byla těsně před porodem.

Za minutu dvanáct

Waffles potřebovala opravdu akutní pomoc, což bylo zřejmé po veterinárním vyšetření, které proběhlo s pomocí ultrazvuku a prozradilo, že porod je každou chvíli již na spadnutí. Během zjišťování jejího zdravotního stavu byla fenka neskutečně klidná a svým zachráncům plně důvěřovala, jako by sama věděla, že jinak svá nenarozená štěňata nemá sama šanci zachránit. Chvílemi se fence ve tváři objevil úsměv, který značil naději.

Čtěte také: Týraný pes získal druhou šanci na šťastný život! Podívejte se na dojemný příběh

Odpočinek před porodem

Podle ultrazvuku se zdá, že fenka porodí štěňata v nejbližších deseti dnech, veterinář proto navrhne, aby si dostatečně odpočinula. Jeden z členů týmu pracujících pro Hope for Paws vezme Waffles k sobě domů. Po krátkém večerním odpočinku pak Waffles porodí zcela bez komplikací celý vrh. Waffles má štěstí, že všechny její děti jsou díky dobrovolníkům zachráněny, sama navíc získala domov, kde může dále šťastně žít.

Zdroj: animalchannel.co