Filmový svět v hlubokém šoku: Zemřela nezapomenutelná slovenská filmová legenda

Slovenský folklór pohltil obrovský smutek, když se na svou poslední pouť vydala oblíbená herečka Ružena Zachvejová. Své umění předváděla nejen na divadelních prknech, ale zazářila také ve slavném filmu „Zem zpívá“. Její úmrtí zasáhlo celé Slovensko, a to se dozvědělo v sobotu 17. června, že odešla v rodném Ždiaru, krátce před třetí hodinou odpoledne. Ruženě Zachvejové bylo 92 let.

Informaci o jejím skonu přinesla televize Markíza, což vyvolalo smutek a zármutky u její rodiny, přátel a fanoušků. Ružena Zachvejová byla přední osobností ždiarského folklóru a s hrdostí se přikláněla k východoslovenským tradicím. Navíc se stala múzou slavného fotografa Karola Plicky.

Její smrt představuje ztrátu poslední žijící herečky z legendárního dokumentárního filmu „Zem zpívá“ z roku 1933, jak upozornil zregionu.sk. Její umělecká práce a přínos v oblasti filmu a divadla zůstanou nezapomenutelné.

Čtěte také: Seriál „To se vysvětlí, soudruzi!“ ztratil po premiéře téměř 50% diváků? Co si tomto seriálu myslíte?

facebook.com

V roce 2014 dosáhla úspěchu v soutěži babiček ve Staré Ľubovně, kde v 84 letech zvítězila. Tím se stala nejstarší babičkou na Spiši a obdržela ocenění zlaté spišské babičky. Její vzácný talent a vášeň pro umění budou v srdcích lidí na Slovensku žít navždy.