David Hampl
27 června, 2020

Opět se vám zašpinila žehlička a nevíte, jak ji správně a dobře vyčistit, aby vám zase dobře sloužila? To je problém mnoha lidí po celém světě. Žehličku používáme téměř všichni, ale o její čištění už se tolik nestaráme. A přitom právě žehlička by měla čistá být. Jak ovšem žehličku správně vyčistit? Dnes si ukážeme několik báječných domácích metod, které rozhodně stojí za to vyzkoušet. Jsou levné, rychlé, bezpečné a ověřené.

Voda s octem

První metodou je směs vody a octa. Smíchejte v misce vodu s octem v poměru 1:1. Následně položte žehličku vertikálně, nalijte do ní tento roztok až po konečnou rysku a zahřejte žehličku na její maximální výkon, ve kterém ji nechte běžet po dobu 10 minut. Během toho na žehličku nesahejte. Následně ji dejte nad umyvadlo a zapněte napařování. Jakmile začne vytékat tmavá tekutina, je hotovo. Potom jen vylijte z žehličky vodu a znovu napařujte, abyste odstranili zbytky vodního kamene a octa.

Další možností je použít vodu s kyselinou citronovou. Vezměte si 25 g kyseliny citronové a rozpusťte ji v misce s teplou vodou. Následně použijte stejný postup jako v případě čištění pomocí octa a vody.

Vnější čištění žehličky

Žehličku byste měli vyčistit také z její vnější části. K tomu jsou dobré následující rady a postupy. Vyzkoušejte jedlou sodu a ocet. Tato kombinace vám vytvoří pastu, kterou stačí nanést na povrch žehličky, kterou pak vyčistíte hadříkem. Můžete ji vyčistit také roztokem z octa a vody. K tomu použijte tyčinky čištění uší, abyste se dostali do nedostupných míst žehličky.

Další možnosti čištění

K dalším možnostem čištění špinavé žehličky patří například: prací prášek nebo prací mýdlo, sůl, peroxid vodíku, zubní pasta nebo aceton, resp. odlakovač nehtů. V každém případě buďte vždy maximálně opatrní, aby se vám nic při čištění žehličky nestalo.

Sdílejte článek