Herečka v boji s nemocí a falešným obviněním – Příběh, který dojme i rozčílí miliony lidí!

Romantická vánoční komedie režisérky Ireny Pavláskové (62) má už po české i slovenské premiéře. Premiéra v Praze udála v netypický den – pondělí. Termín se přizpůsobil jedné z největších hvězd filmu, Jiřině Bohdalové.

Přestože má po devadesátce, stále pracuje. Hraje divadlo i natáčí. A žádné „štěky“, ve Vánočním příběhu patří mezi hlavní protagonisty a za partnery má hned tři muže – Karla Rodena, který hraje syna, Pavla Kříže, v roli obdivovatele, a Pierra Richarda, který ztvárnil její francouzskou lásku! Režisérka dokonce přiznává, že právě této herečce psala roli přímo na tělo. Jednoduše ve snímku je velmi podstatná, a tak se jí premiérový termín přizpůsobil. Proto všechny překvapilo, když Bohdalka nakonec nepřišla.

Zdravotní problémy zradily Jiřinu Bohdalovou

Devadesátnice totiž nejen stále pracuje, ale také se ráda baví. Přišla na předávání Českého slavíka, kde živě debatovala s Ivanou Gottovou, předtím si užila křest a pohoštění nejlepší české cukrářky, která uváděla do života sladkou kuchařskou knihu. Každý se proto divil, jak to, že si kamarádská herečka nechala ujít jednu z premiér roku? Pavláskové filmy jsou vždy velkou událostí i proto, že jsou nabity největšími hvězdami. Tedy kamarády Jiřinky! Na tohle bys nenašla čas?

Čtěte také: Neuvěřitelná metoda léčby štítné žlázy. Pilulky jsou stranou, jelikož je možné využít postup, který aktivuje endokrinní systém a zajistí správné fungování. Jaké cviky a jak často provádět? Podívejte se

Ukázalo se, že herečka společností nepohrdla, byla připoutaná na lůžko. Skolila ji těžká chřipka. Dokonce skončila na infuzích. Nejenže se nemohla přijít bavit, ale profesionálka musela zrušit i víkendová představení, která měla odehrát v Ostravě.

Falešné obvinění přidává další nepříjemnost

Nečekala, že místo pochopení a soucitu se dočká osočování. Producent dvou dohodnutých titulů si totiž neověřil, co se stalo, a obvinil ji, že jí Ostrava nebyla dost dobrá a šla hrát lepší kšeft v jiném divadle. Dokonce ji nazval temným stínem minulosti. Profesionálku to moc urazilo. Přestože původně nabídla nové časy, nyní vzkázala, že tam víc hrát nebude.

„Hned jsem se podívala do diáře a dala tomu člověku náhradní termíny na 14. a 15. leden, kdy bych ochotně přišla. Ale já jsem s nikým žádnou smlouvu nepodepsala, a pokud tedy jsem pro tu osobu stín temné minulosti, tak jí odkažte, že tím pádem samozřejmě vůbec nepřijdu,“ vyjádřila se nezlobivě.

Na neúctu producenta tedy nejvíce doplatí ostravští diváci. Náplastí by jim mohl být právě výborný výkon Bohdalovy v kině.

Film Vánoční příběh a jeho herecké výkony

Vánoční příběh jsme měli vidět už loni. Premiéra se však musela odložit, neboť se natáčelo v době pandemie covidu. Novinku mnozí přirovnávají k Lásce nebeské, protože také jde o několik navzájem propojených příběhů, které ukazují různé podoby lásky – mateřskou, mileneckou, manželskou, nevěrnou, nevyváženou i tu pravou.

Aby to nebyl jen romantický slaďák, Pavlásková dala velký prostor komickým výkonům herců v čele s Jiřím Lábusem a Oldřichem Kaiserem, kteří se spolu na filmovém plátně objevují po devíti letech. Tehdy šlo o vážný snímek Klauni, nyní je však režisérka doslova vypustila do arény vyřádit. Z fotografií z natáčení je vidět, že i herečtí kolegové měli o zábavu postaráno a nejednou se nemohli ubránit smíchu. „Ano, částečně to byly improvizační scény. Olda si vymýšlel věci navíc a já na to reagoval. Něco vzniklo přímo na place, ale základem byl scénář,“ popsal spolupráci Lábus.

Komediální talent uplatnil i Karel Roden, který ve filmu ztvárnil politika. Omylem pomluvil ministryni v rozhlasovém éteru. Navzdory své neochotě účastnit se společenských akcí si na premiéru filmu našel čas. Režisérka vysvětlila, proč Bohdalová nemůže chybět ve svých filmech: „S Karlem se známe velmi dlouho, už od naší dvacítky, takže jsem byla v blízkosti jeho prvních hereckých krůčků, když byl na DAMU. Dala jsem mu jeho první hlavní roli v mém debutu Čas sluhů a myslím si, že se dobře doplňujeme.“ Co se týče obsazení Pierra Richarda, režisérka Pavlásková prozradila: „Pierre Richard, legenda nejen francouzského filmu – to je mistrovský výkon producenta Davida Blümela. Byl to jeho nápad a on to celé zorganizoval. Pierre Richard byl dokonce ochoten přijet na natáčení do Prahy, ale situace kolem kovidu a zákaz cestování nás přiměly změnit plány. Nakonec jsme natáčeli v Paříži, přímo v autentické pracovně pana Richarda,“ prozradila Pavlásková v českém tisku.