Hnojení pokojovek? Vyzkoušejte osvědčená domácí hnojiva!

Pokojové rostliny jsou radostí a současně zajímavým interiérovým prvkem. Jsou však chvíle, kdy se jim nedaří a potřebují ve svém růstu podpořit. Péče musí zahrnovat nejen zálivku, sluneční svit nebo pravidelné přesazování, ale také doplňování potřebných živin. A jaká hnojiva používat? Samozřejmě lze zakoupit hnojící přípravky v zahradnickém centru, dobře ale poslouží i domácí prostředky, které jsou vždy po ruce.

Kůra z citrusů

https://www.babcineprzepisy.pl/

Takřka z každého zbytku ovoce nebo zeleniny lze vyrobit domácí hnojivo, výtečně fungují kůra a zbytky z citrusových plodů. Stačí tento rostlinný odpad namočit do vody na 24 hodin a poté nálevem zalít pokojovky.

Banánové slupky pro krásné květy

https://www.babcineprzepisy.pl/

Dalším ekologickým hnojivem jsou banánové slupky. Dodají živiny při přesazování nebo pro rozvoj květů, obsahují totiž hořčík, draslík a fosfor. Slupka se nakrájí najemno a přidá do zeminy, sušená slupka se může nastrouhat a přidat přímo do květníku.

Čtěte také: Jak využít bramboru v péči o pleť?

Popel z dřevěného uhlí

https://www.babcineprzepisy.pl/

Funguje na všechny rostliny včetně pokojových, popel z dřevěného uhlí stačí smíchat s horkou vodou, odstavit asi na 7 dní a poté nálevem hnojit rostliny jednou za dva týdny.

Ricinový olej pro zdraví rostlin

Používá se v dermatologii, výtečně funguje i na pokojové rostliny. Lžička ricinového oleje se rozpustí v litru vody a pravidelně se směsí zalévá.

https://www.babcineprzepisy.pl/

Cukrová voda na kaktusy a sukulenty

Sladká voda je skvělé hnojivo pro kaktusy a sukulenty, rozpouští se ½ lžičky cukru na 100 mililitrů tekutiny.

Aspirinová terapie

https://www.babcineprzepisy.pl/

Lidem pomůže od bolesti, rostlinám zase k znovuoživení. Aspirinová terapie pozvedne chřadnoucí nebo blednoucí rostliny, vrátí jim život.

Ošetřování listů mlékem

https://www.babcineprzepisy.pl/

Krásně lesklých listů se docílí jejich očištěním pomocí mléka.

Hnojení pomocí aloe vera

Aloe je lék na různé neduhy nebo kožní potíže, pomůže i květinám. Do vody se přidává lžička čerstvé šťávy a roztokem se zalévají pokojovky především v zimě.

Zdroj: babcineprzepisy.pl