Hodila jsem omylem tabletu na mytí nádobí místo do myčky do záchodu: Co se stalo potom mě překvapilo – od té doby to dělám záměrně a pravidelně

Máte doma nějaké nečistoty? Nejde vám se jich zbavit? Zkusili jste již všechno ale špína ne a ne zmizet? Nezoufejte! Ať už jde o špinavou troubu, zapečenou nečistotu ze spáleného jídla na pekáčích, fleky na oblečení, jakákoli mastnota na zdech nebo pokud máte usazeniny či vodní kámen a bakterie z něj v pračce, tento článek vám poradí, co a jak dělat, když se ve vašem útulném bytě něco takového objevuje.

Jak na zaběhlé nečistoty v domácnosti

Jistě jste už zažili, že se vám někde něco zašpiní a vám se nechce to ihned čistit, a tak to odložíte na jindy. Ovšem poté, co se konečně rozhodnete to jít umýt, vám to nejde a špína prostě nechce pustit. Nebo se vám jen stalo, že když se u vás něco zašpinilo a vy jste se to šli hned umýt, snažili jste se jako blázni, ale špíny se nešlo zbavit. Dozajisté ano. Máme tu zde pro vás několik typů, jak se špíny zaručeně a na dost dlouho zbavit, a to pomocí pouze jedné jediné tablety do myčky!

  • Čištění trouby
  • Čištění pekáčů
  • Bělení oděvů

Tyto typy si v tomto článku probereme a poradíme vám tím, jak na špínu ve vaší domácnosti šikovným a úsporným způsobem. Může vám to přijít nereálné, zvláštní či dokonce divné. Může vám to přijít jako hloupost, která za nic nemůže fungovat. Ovšem ale, až si tento článek přečtete a sami si to doma vyzkoušíte, uvidíte, že již žádný jiný způsob na odstranění nečistot nebudete praktikovat.

Čtěte také: Odborníci z NASA bijí na poplach: Dejte si pozor na toxiny a viry ve svém domově – jedná se i o tyto květiny!

Jak na to?

Pokud vaše trouba vypadá hrozně, nezoufejte! Vezměte jednu kapsli do myčky a rozpusťte ji v horké vodě. Nasaďte si gumové rukavice, protože budete pracovat s velmi koncentrovanou šťávou. Vezměte si houbu a namočte ji do vytvořeného roztoku. Celou troubu jí důkladně omyjte. Po operaci otřete troubu již čistou houbou, abyste se zbavili všech chemikálií z používané části trouby. Připálené plechy na pečení lze tímto způsobem také snadno vyčistit. Naplňte pekáč horkou vodou a vhoďte do něj tabletu do myčky. Nechte tabletu působit přes noc a ráno budete moct vidět, že je plech jako nový, ovšem plech nesmíte zapomenout důkladně vymýt čistou vodou. Takto rozpuštěná tobolka do myčky ve vodě je velmi účinná na bělení tkanin a také se význačně dobře zbaví skvrn. Obarvené bílé šaty namočte v této vodě a nechte to tak přes noc. Další den je vyndejte a dejte prát obvyklým způsobem.