Hoďte česnek do záchodové mísy a nechte se překvapit

Uklízet celý domov a udržet všude dokonalou čistotu není jednoduché. Musíte na tom neustále pracovat, hlavně když máte malé děti. Čištění toalety patří mezi nejméně oblíbené činnosti v domácnosti. Naštěstí existují přírodní a velmi jednoduché metody, jak můžete svou toaletu vyčistit a dezinfikovat. A nemusíte se přitom ani příliš nadřít. Máte hned čtyři možnosti.

Česnek v toaletě

Oloupejte stroužek česneku a před spaním ho hoďte do záchodové mísy. Nechte ho působit přes noc a ráno ho jednoduše spláchněte. Budete mít dezinfikovaný záchod a zabijete všechny nebezpečné bakterie. Tohle byste měli dělat dvakrát týdně. Nejlepší je provést to v noci, kdy nikdo z rodiny nechodí na záchod a nesplachuje.

Česnekový čaj

Další možností, jak použít česnek při úklidu toalety, je česnekový čaj. Uvařte si hrnek vody a vložte do něj nasekaný česnek. Zakryjte hrnek a nechte louhovat po dobu 15 minut. Po uplynutí této doby nalijte čaj do záchodové mísy. Směs má dezinfekční účinky. Nechte čaj nějakou dobu působit a potom jednoduše spláchněte. Zápach česneku brzy zmizí a zůstane jen čistá toaleta.

Čtěte také: Vyčistěte zbytky jídla v mikrovlnné troubě snadno a rychle

Jedlá soda a ocet

Smíchejte jeden šálek octa a dvě lžíce jedlé sody. Tuto směs nalijte do záchodové mísy a nechte působit po dobu alespoň 2 hodin. Jestli chcete dosáhnout mnohem lepších výsledků, můžete nechat směs působit přes noc. Ráno mísu vydrhněte štětkou a spláchněte. Octová směs odstraní nepříjemný zápach, usazeniny, vodní kámen, nečistoty a škodlivé bakterie.

Coca-Cola

Kupte si plechovku Coca-Coly. Nalijte ji do záchodové mísy a nechte 30 minut působit. Poté mísu vydrhněte pomocí štětky, přidejte hrnek octa a 3 lžíce jedlé sody. Nechte směs vybublat. Tuto směs nechte působit dalších 15 minut, vydrhněte štětkou a spláchněte. Tato dvojitá síla zajistí, že budete mít dokonale čistou toaletu, aniž byste museli mísu nějak extrémně drhnout.

Zdroj: tudasfaja.com