Holčička se narodila o 4 měsíce dříve, ale vyhrála svůj boj o život

Maddie Statler a její manžel Dylan Statler společně žijí v americkém Missouri. Když Maddie otěhotněla, byli nadšení. A nyní jsou nadšení, že si mohli konečně vzít domů svou dceru Evangeline „Evie“, která se narodila o celé čtyři měsíce dřív. V nemocnici strávila téměř 10 měsíců, než se mohla připojit ke svým rodičům a odejít domů.

Předčasný porod byl děsivý

Evie se narodila velmi brzy a měla jen 50% šanci na přežití. Po porodu vážila jen 400 gramů. To je velmi málo, protože běžný novorozenec má kolem 3 kilogramů. Maddie se jednoho dne probudila s velkými bolestmi. Rozběhl se jí porod a lékaři jí dali léky na zastavení porodu. Bohužel stále krvácela. Z toho důvodu se musela holčička narodit pomocí císařského řezu. Čtyři měsíce jsou ale dlouhá doba, když jde o růst a rozvoj nenarozeného dítěte. Její velikost byla šokující.

Dlouhý pobyt v nemocnici

„Bylo to rozhodně děsivé,“ řekla Maddie. „Nevěděli jsme, jestli oba přežijeme nebo ne, a nevěděli jsme, co se skutečně stane. Byla maličká jako ptáček.“ Dnešní technologie a postupy jsou schopné zachránit život i takto malého dítěte. Lékaři si ale sami nebyli jistí, jestli to bude možné. Evie strávila v nemocnici celých 10 měsíců. Naštěstí se jí podařilo vybojovat svůj první velký boj. Rostla, sílila a překonávala jednu komplikaci za druhou.

Čtěte také: Policista zastavil mladého vojáka. Chtěl po něm objetí

filantropikum.com

První Vánoce doma s rodinou

„Každý den, kterým jsme si prošli, byl jako vítězství – pokud jsme na začátku přežili ještě jeden den, považovali jsme to za vítězství,“ řekl Dylan. Všichni věděli, že Evie zůstane v nemocnici velmi dlouhou dobu. Nakonec z toho bylo 10 měsíců. Domů se vrátila 18. prosince, takže to byl pro rodinu vánoční zázrak. Poprvé mohla zažít Vánoce, a to se svou rodinou v pohodlí domova. Žádná nemocnice, žádní lékaři. Jen její vlastní rodina, stromeček a dárky. Rodina považuje za zázrak, že to jejich dcera zvládla a mají ji konečně doma.

Zdroj: filantropikum.com