Holčička trpí vzácným onemocněním a vypadá jako Einstein

Malé děti jsou všechny velmi roztomilé. Když byla jedna dívka malá, její vlasy vypadaly velmi roztomile, protože byla neustále rozčepýřená a její vlasy byly velmi nadýchané.

https://www.fakt.pl/

Působilo to, jako kdyby ji maminka ráno zapomněla učesat. Postupem času se ukázalo, že její vlasy budou vždy vypadat takto a nikdy se to nezmění, protože trpí vzácnou nemocí.

https://www.fakt.pl/

Nepříjemná nemoc, kterou by nechtěla žádná žena

Silah Madison Calvert-Yin je nyní mladá dívka z Melbourne v Austrálii. Od narození měla velmi nadýchané vlasy, což vedlo velmi brzy v jejím životě k mnoha vtipům a vysmívání.

Čtěte také: Muži chtěli napadnout mladou ženu, ale dokázala je překvapit

https://www.fakt.pl/

Lidé ji říkali, že vypadá, jako by „strčila prsty do zásuvky“. Nakonec u ní lékaři zjistili onemocnění, které po ní také pojmenovali. Shilah’s Affliction je nyní známý jako „syndrom neupravených vlasů“.

https://www.fakt.pl/

Ve vlasech dívky chybí jeden prvek, díky kterému by vlasy mohly splývat jako u ostatních. Když byla mladší, údržba vlasů byla téměř nemožná a zlomyslné komentáře od cizích lidí na sebe nenechali dlouho čekat.

https://www.fakt.pl/

Již jako malé dítě to dívku velmi trápilo a jednoho dne vzala do ruky nůžky a ostříhala si vlasy. Potom trvalo víc než dva roky, než si je nechala znovu narůst a neustále nosila šátek, aby své neposedné vlasy skryla.

https://www.fakt.pl/

Lékaři o tomto onemocnění vůbec nevěděli

Shilah se svou matkou Celeste doufají, že sdílení tohoto příběhu na veřejnosti pomůže ostatním lidem pochopit, že dívka trpí vzácnou nemocí. Smát se jejímu vzhledu není správné. Smát se někomu jen proto, že vypadá odlišně, není správné. Díky sdílení na sociálních sítích obě doufají, že rozšíří povědomí o tomto onemocnění mezi lidi a možná někomu také pomohou.

https://www.fakt.pl/

„Zpočátku to bylo dost ošklivé, protože děti k ní chtěly přiběhnout, dotýkat se jí a trhat jí vlasy,“ říká Celeste. Kadeřnice si s jejími vlasy neví rady a některé jim dokonce navrhly, aby dívka zašla do salonu, který se specializuje na afro vlasy. Pravdou je, že její vlasy jsou úplně jiné. Onemocnění se ale netýká jen jejích vlasů. Negativně ovlivňuje také její sklovinu, kosti a nehty.

https://www.fakt.pl/

Zdroj: fakt.pl