Redakce ProSvět.cz
20 února, 2019

Čeká vás rodinná dovolená a již teď máte obavy, jak to s dětmi zvládnete? Je dopředu třeba dostatečně promyslet, kde se ubytujete a kde budou mít vaše děti dostatečné vyžití. Hotel pro rodinu s dětmi je nejoblíbenější formou ubytování nejenom u moře, ale prakticky kdekoli u nás i ve světě.

Jak vybrat ten správný hotel?

Ideální hotel určitě nevybírejte podle počtu hvězdiček – častokrát byste mohli být totiž velice zklamáni, ale spíše dejte na reference předchozích návštěvníků. V dnešní době je naštěstí dobrá možnost jednoduše otevřít počítač a začít „googlovat“ zkušenosti návštěvníků na vámi vybraný hotel. Věřte, že tyto reference jsou upřímné a pravdivé – a od nich se můžete vždy odpíchnout.

Vybavenost hotelu

Je pěkné, že má hotel pro rodinu s dětmi na svých stránkách luxusní fotografie, do kterých jste se doslova zamilovali na první pohled – ale je nutno brát v potaz, že tyhle fotky jsou fotky nejlepších pokojů – můžete si být prakticky jisti, že v tomto pokoji rozhodně ubytováni nebudete. Dopředu si zjistěte, jaké zde budou mít vaše děti vyžití – pokud nejsou tyto informace dostatečně popsány na stránkách hotelu, klidně zvedněte telefon a nebojte se dostatečně informovat na hotelové recepci.

Kamna výlety po okolí?

Pokud jste se rozhodli strávit dovolenou u moře či jen na horách, vždy musíte vzít v potaz fakt, že děti rozhodně nebaví se celý den „válet“ u moře a opalovat se. Je nutno jim připravit dostatečnou zábavu a program, který je dokáže zabavit – tematické výlety po okolí, okolní atrakce – i tohle jsou parametry, které by vám měly pomoci rozhodnout se, který hotel vyhraje vaše „výběrové řízení“ pro skvělou dovolenou.

A jak jste na tom vy? Už máte také vybráno?

Sdílejte článek