Hřebíček je prostředkem pro pevné zdraví. Jak ho využít?

Hřebíček patří mezi běžné koření, které má doma v kuchyni většina z nás. Možná ale netušíte, že tyto malé plody mohou výrazně zlepšit vaše zdraví v mnoha ohledech. Poradíme vám, jak můžete doma využít hřebíček, abyste byli mnohem zdravější a štíhlejší. Úžasný vliv má na srdce, cholesterol i účinné hubnutí.

https://novi.ba/

Hřebíček jako analgetikum a péče o pleť

Mletý hřebíček zastavuje krvácení a mírní bolest, když ho posypete na ránu. Při bolesti ucha můžete zvolit hřebíčkový olej, který naředíte olivovým olejem. Proti akné použijte směs lžičky mletého hřebíčku, lžičky medu a 3 kapek citronové šťávy. Naneste jako masku na obličej, nechte 20 minut působit a potom umyjte studenou vodou.

https://novi.ba/

Hřebíček proti cholesterolu

Pro lék proti cholesterolu potřebujete 5 gramů hřebíčku a 2 litry vody. Hřebíček dejte do láhve s vodou a nechte odležet 2 až 3 dny. Během této doby denně několikrát protřepejte. Nápoj pijte každé ráno. Stačí jen 1 dl denně. Po vypití dvou lahví si dejte na měsíc pauzu. Potom můžete tento proces opakovat. Většinou nemusíte dělat ani druhé kolo. Bohatě vám postačí první procedura.

https://novi.ba/

Hřebíček na hubnutí

Hřebíček stimulace metabolismus a trávení. Zároveň také zlepšuje imunitu, krevní oběh a zlepšuje trávení potravy. Zbavíte se díky němu také nevolnosti, plynatosti nebo jiných žaludečních problémů. Když ho smícháte se zázvorem a skořicí se můžete těšit na efektivní rozpouštění tukových usazenin. Podívejme se, jak můžete pomocí hřebíčku zhubnout.

https://novi.ba/

Recept hubnutí pomocí přírodních surovin

Smíchejte 30 gramů zázvoru, 30 gramů hřebíčku a 30 gramů skořice. Vždy 30 minut před snídaní odeberte jednu lžíci této směsi a rozmíchejte ji v 1 až 2 dl vody. Pokračujte po dobu 30 dnů, abyste získali nejlepší výsledky. Budete mít znovu štíhlý pas a zbavíte se přebytečného tělesného tuku. Vyzkoušejte tento trik sami a uvidíte, zda se dostaví skvělé výsledky.

Zdroj: novi.ba