Jak správně hubnout, co jíst, a jak sestavit jídelníček | ProSvět.cz
Menu

Jak správně hubnout, co jíst, a jak sestavit jídelníček

Zdravé hubnutí

Problémy s nadměrnou tělesnou hmotností dnes trápí kdekoho, na vině je obvykle nedostatek pohybu i špatné stravování. To ale nespočívá pouze ve špatném výběru pokrmů, ale i v samotných stravovacích návycích. Abyste docílili hubnutí a následného udržení požadované váhy, bude změna životního stylu nezbytná. Z odborných rad a diskuzí jsme zjistili, jak nejlépe postupovat.

Na rychlé hubnutí pomůže chilli a čistá voda

Většina lidí by se nejraději viděla hubenější v co možná nejkratším horizontu. V případě rychlého hubnutí nehledejte žádné drastické diety, po kterých nakonec zákonitě přichází „jojo efekt“. Postavte se k věci jinak. Minerálky a sladké limonády nahraďte čistou vodou; ráno vypijte nalačno skleničku vody (nejlépe teplé), nastartujete tím tělo a nesníte na snídani slona.

Voda s Chilli

Do každodenního jídelníčku zařaďte ovoce a zeleninu, ať už samostatně nebo jako doplněk hlavního jídla. Ovoce jezte pouze v průběhu dne, zeleninu můžete konzumovat v podstatě kdykoli, netloustnete po ní (vybírejte vodnatou zeleninu jako rajčata, papriky, okurky). Stravujte se 5 až 6 krát denně po menších dávkách, aby mělo tělo neustále co trávit. Pro zvýšení efektu přidávejte do jídla chilli (kde se to hodí), nezbytné je rovněž začít cvičit, abyste tělo zároveň tvarovali.

Zdravým hubnutím k udržení požadované váhy

Zdravé hubnutí spočívá v naprosté změně dosavadního přístupu k životu. Dlouhodobé udržení správné váhy vám zajistí vyvážený jídelníček kombinovaný s dostatečným množstvím pohybu. Nastavte si proto kvalitní stravovací plán, který budete striktně dodržovat. Strava by se měla skládat z 50-60 % sacharidů, 20-30 % bílkovin, a z 20 % tuků.

Zdravé hubnutí - pohyb

Musíte se zbavit zbytečného příjmu kalorií, takže bílé pečivo nahraďte celozrnným, a doplňte většinu jídel zeleninou. Důležité jsou tekutiny, během dne byste měli vypít 2-3 litry vody (cca litr na 30 kg váhy). A samozřejmě to nepůjde bez pohybu. Pro začátek můžete zkusit plavání, při kterém rozhýbete tělo a protáhnete všechny svaly. Na spalování tuků je zase dobré běhání, a postupně také různé cviky.

Zajímavé informace se dozvíte v diskuzích o hubnutí

K cenným informacím se můžete dostat například prostřednictvím internetové diskuze o hubnutí, kde si lidé vyměňují své zkušenosti. Většina z nich se shoduje, že pomůže zejména změna velikosti porcí a pravidelný příjem potravy. Nezbytné je vynechat smažené pokrmy, jíst zdravější jídla, a dodržovat již zmíněný pitný režim. Konkrétní inspiraci můžete čerpat na:

    Pokračujte ve čtení článku na další stránce

    1
    2

Líbil se vám článek?

Tisk
ZDRAVÍ

Tato lékařka už nemohla dále snášet to, jak rozsáhlá je…

Očkování je poslední roky opravdu velké téma. Jsou tu lidé, kteří říkají, že jedině tak se dají vymýtit různé nemoci.…
ZDRAVÍ

Rakovina prsu je pro ženy jednou z nejnebezpečnějších nemocí. Každá…

Každý jistě ví, že rakovina je dnes tou nejnebezpečnějších nemocí, která nás ohrožuje. Není divu, jelikož jde o nemoc opravdu…
ZDRAVÍ

Tohle je opravdový zázrak, který nikdo z oslovených lékařů nedokáže…

Někdy se stane, že se zázraky dějí a v životě přijdou se věci, kterým sotva můžeme sami uvěřit. Jako například u…
CVIČENÍ

Chcete mít dokonalou postavu? Pokud ano, budete překvapeni, jaké cviky…

Každý, kdo se někdy v životě pokoušel shodit přebytečné kilogramy, nám dá jistě za pravdu, že horší úkol snad není. Tělo…
Posilování - podložka
CVIČENÍ

Jakou podložku na cvičení koupit, a k čemu všemu se…

Zejména při domácím cvičení je podložka nepostradatelná. Otlačit si kolena o tvrdou podlahu nebo cítit v pánvi každý sedleh dvakrát…
CVIČENÍ

Máte problémy s krčním obratlem, což vám způsobuje mnoho bolestí…

Sedavý způsob života, jako je práce v kanceláří, sledování televize, kontrolování mobilního telefonu – to vše vede k různým populačním nemocem. Když…