I malá kuchyň může být útulná a elegantní

Jak proměnit nudné skříňky ve funkční, stylový a moderní kuchyňský nábytek? I v malém bytě můžete s prostorem udělat zázraky. Mladý pár, který žije se svým psem žije v bytě o výměře 34 metrů čtverečních. Ačkoliv zde nemají mnoho prostoru, čas od času se pustí do renovace. Kromě krásy je ovšem důležitá také úspora místa a maximální funkčnost.

https://www.novochag.ru/
https://www.novochag.ru/

Skříňky nahradily police

Těžké a bytelné kuchyňské skříňky, které už byly poměrně staré, nahradili dřevěnými policemi a stěny pod nimi vyskládali novými světlými obklady. Na police umístili nejpoužívanější nádobí a všechno ostatní vložili do spodních skříněk. Police instaloval partner, sami je také zpracovali, čímž ušetřili spoustu peněz. I obklady si lepili sami.

https://www.novochag.ru/
https://www.novochag.ru/

Pár radí lidem, ať se nebojí zkoušet nové věci, je to jednodušší, než se na první pohled zdá. Žena ve své kuchyni chtěla zkombinovat kontrastní tmavou barvu skříněk s přírodním dřevem. Obklady jsou pak oblastí, kde se tyto prvky setkávají. Neutrální barva pomáhá harmoničtěji kombinovat na první pohled nesourodé barvy a materiály. A povedlo se.

Čtěte také: Co do lednice určitě nepatří? Vsadíme se, že tyto věci tam máte i vy

https://www.novochag.ru/

Pár tipů pro zvětšení prostoru

Skříněk se samozřejmě úplně nevzdali, ale umístili je na protější stěnu. Místo těžkopádných dřevěných ale zvolili bílé a úzké designové skříňky. S jejich novou kuchyní jsou oba dva velmi spokojení. Jejich nová kuchyně se podle majitelů ukázala jako moderní a praktická, ačkoliv není vůbec velká.

https://www.novochag.ru/

Někdy stačí málo, aby se malá kuchyně proměnila ve vzdušnou a prostornou. Základem jsou světlé barvy, které prostor opticky zvětší. Pomáhá také instalace zrcadel nebo skleněných vitrín, které odráží světlo – čím světlejší kuchyň bude, tím opticky větší se bude zdát. Další důležitou věcí je pořádek, ten se snažte udržovat za všech okolností. Každá věc musí mít své místo, na které ji vždy ihned po použití vracejte. Odměnou vám bude kuchyň, ve které se budete cítit dobře.

https://www.novochag.ru/

Zdroj: novochag.ru