David Hampl
4 srpna, 2021

Malé a kompaktní domy jsou čím dál tím módnější záležitostí. Mezi jejich nesporné výhody patří menší finanční výdaje za materiál, ale i za energie, a také menší prostor, který stavba vyžaduje. Tím pádem lze takový dům postavit téměř kdekoliv. Pokud má navíc člověk smysl pro design, dokáže i z menších prostor vykouzlit sídlo, kam se vejde vše potřebné.

Nabízí veškerý komfort

Dokonalým příkladem je nemovitost o rozloze 37 metrů čtverečních. Přesto splňuje všechny nároky na komfort a pohodlí, které si jen člověk může přát. Vstup je dostatečně široký, dispozice dobře navržená, rozmístění nábytku a příslušenství pečlivě zvážené, takže nedochází ke stísněnému pocitu.

Díky vysokým stropům a přírodním materiálům působí domek útulným dojmem. Celý dům je dobře prosvětlený a vkusně doplněný různými dekoracemi.

Kuchyně je díky vhodně zvolenému rozmístění dostatečně prostorná. K jídelnímu stolu se vejde i větší skupina lidí. Nechybí moderní sporák, lednice a úložný prostor, do kterého lze schovat veškeré nádobí. Stůl může zároveň sloužit i jako pracovní plocha, pokud se pustíte do přípravy náročnějších pokrmů.

Luxusní koupelna

Koupelna si navzdory své velikosti nezadá s koupelnou z luxusního hotelu. Obklady z přírodního materiálu a prostorné okno evokují atmosféru lázní.

Ložnice je místem příjemného odpočinku. Pohodovou atmosféru navozuje světlá dvoulůžková postel se spoustou polštářků a přikrývek umístěná přímo pod oknem s dřevěným rámem.

V horním patře je pokoj pro hosty, případně dětský pokoj. Vejdou se sem hned dvě postele a nezbytný nábytek.

Dominantou domečku je prostorná krytá terasa, která je ideálním místem k odpočinku za každého počasí. Vejde se sem i početnější osazenstvo a jelikož je domek umístěný v lese, výhled do přírody je prostě fenomenální.

Kombinace nejrůznějších materiálů ostatně opticky zvětšuje domeček i zvenku.

Sdílejte článek