IQ TEST: Co vidíte na obrázku? Téměř každý vidí černou vránu

Na internetu najdete obrovské množství optických iluzí, které se snaží ošálit váš mozek. Některé z nich jsou přitom skutečně fascinující. Ve většině případů se jedná o kreslené obrázky, které někdo vytvořil za účelem zábavy. Tato iluze je trochu jiná. Jedná se totiž o fotografii zvířete, které se snaží váš zmást. Většina lidí si přitom na první pohled myslí, že se jedná o černou vránu.

Pokud si fotografii pečlivě prostudujete, velmi brzy si uvědomíte, jak jste se mýlili! Na obrázku se totiž skrývá zcela jiné zvíře. Iluze, která neměla být ani vytvořena, způsobila, že si tisíce lidí po celém světě trhali vlasy, protože mnoho z nich nevidělo pravdu. Fascinující je, že se jedná o fotografii živého zvířete, což je u optických iluzí hodně netradiční.

Fascinující iluze

Celá senzace začala obrázkem, který se objevil na americkém webu Reddit, ale před nějakou dobou se objevil také na Twitteru a poté se rozšířil po celém internetu. Zajisté jste ho také někde zahlédli. Zaujal totiž mnoho lidí a zdá se, že mnoho z nich nic podobného nikdy nevidělo. Fotografie, kterou zveřejnil Robert Maguire, zobrazuje obyčejnou vránu. Tohle vám řekne většina lidí, ale je to úplně špatně.

Čtěte také: Hádka mezi Britney Spears a jejím přítelem skončila přivoláním sanitky. Britney tvrdí, že to bylo úplně jinak!

Samotný autor fotografie napsal ke svému příspěvku: „Tento obrázek vrány je fascinující, protože je to ve skutečnosti kočka.“ A má pochopitelně pravdu! Na první pohled zvíře vypadá jako vrána, ale když se podíváte trochu blíže, brzy uvidíte, že má Robert naprostou pravdu. Ve skutečnosti se jedná o černou kočku, která otáčí krk dozadu a dívá se na svého majitele do kamery. Druhé oko této kočičí slečny je špatně vidět, a proto vypadá jako vrána!

Kolik má slon nohou?

Další neuvěřitelnou optickou iluzí, která je v posledních letech velmi oblíbená, je kreslený slon. U této iluze je velkou otázkou, kolik nohou má tento slon. Někteří věří, že správnou odpovědí je šest. Jiní věří, že pouze jedna z nohou je zcela dokončená a má tedy jen jednu. Názory a hodně liší. Co si o tom myslíte vy? Také vás tyto optické iluze vždy dostanou a lámete si nad nimi hlavu?