IQ test, který odhalí vaši inteligenci! Stačí posunout pouze jednu zápalku, co vy na to?

IQ testy a různé hádanky patří k oblíbeným aktivitám, kterými se lidé baví na internetu. Většina hádek stojí na pozornosti, kdy je třeba vyhledat během časového limitu nepřesnost nebo odlišnost v určitém obrazci nebo ve změti čísel či opakujících se symbolů. Jindy je třeba se soustředit a odhalit řešení pomocí matematických metod. V tomto případě se jedná o hru se zápalkami, které poslouží pro zobrazení čísel.

Hry se zápalkami

Jak otestovat bystrost a schopnost logicky uvažovat? Postačuje si připravit pouze krabičku zápalek a pustit se do luštění různých úkolů, kterých je v online prostředí nespočet. Zadání většinou obsahuje přemístění určitého počtu sirek, aby se docílilo správné odpovědi. Když je času neomezeně, jistě se správného výsledku dovtípí každý, ale když je k tomu zadaný i časový limit, během kterého je potřeba úkol splnit, už to tak lehké není. To je i případ tohoto rébusu.

https://tasikmalaya.pikiran-rakyat.com/

Hádanka, která otestuje IQ

Kdo je chytrý? Tento test si může vyzkoušet úplně každý a není třeba se obávat, že vás někdo odsoudí za špatný výsledek. Je to pouze hra, byť se tyto testy označují jako IQ, nemusíte se stydět, když neodpovíte správně nebo nestihne časový limit. Třicet sekund je opravdu šibeniční výzva, kterou zvládne jen ten, kdo už má s podobnými hádankami zkušenost. Právě trénování mozku a kognitivních funkcí je možností, jak se v těchto rébusech zlepšovat, navíc je luštění nejlepší prevencí proti demenci.

Čtěte také: Předpovědi věštkyně Baby Vangy na rok 2022

Pouze jedna sirka

Na obrázku je příklad s chybným výsledkem. Úkolem je přesunout pouze jednu sirku tak, aby byl výsledek správný. Kam přemístit jednu zápalku? Vyzkoušet je možné různé varianty, ale časový limit běží, proto si pospěšte. Jaký je tedy výsledek? Třicet vteřin už takřka uběhlo, víte tedy, kam přemístit zápalku, aby byl výsledek správný? Přesně! Máte pravdu, rovnice bude platit jen v případě, že jedna sirka se přesune a vznikne devítka. A devět mínus tři se rovná šest. Bravo!

https://tasikmalaya.pikiran-rakyat.com/

Zdroj: tasikmalaya.pikiran-rakyat.com