IQ test odhalí informace nejenom o vaší inteligenci

Zřejmě každý z nás už alespoň jednou za svůj život vyzkoušel nějaký IQ test. Na internetu je jich nepřeberné množství, ale jen málo z nich vám opravdu prozradí, zda jste či nejste inteligentní lidé. Testy jsou totiž velmi často nadhodnoceny, tedy alespoň jejich výsledky a tak ne vždy odráží tu pravou skutečnost. Smyslem této praktiky je především to, aby se člověk po vyhodnocení takového testu cítil sebevědoměji a byl sám se sebou spokojen. Test, který vám představíme níže, ale nabízí zcela jiný přístup. Proto neváhejte a pojďte jej s námi vyzkoušet.

Situace a jejich řešení

První blok otázek je zaměřen na situace, které mohou v běžném životě nastat, a vy se máte rozhodnout pro to, jak byste v takové situaci postupovali.

 1. Vaše dítě dostane ve škole špatnou známku z matematiky. Jak to budete řešit?
 2. Budu se s ním více učit.
 3. Seženu mu doučování.
 4. Představte si, že rekonstruujete nebo stavíte dům. Jak to budete provádět?
 5. Svépomocí, i přes to, že nemám žádné profesionální zkušenosti.
 6. Zajistím si odborníky.

Jste pro anebo proti

Následující blok otázek se zabývá tím, zda souhlasíte či nikoliv s nastalou situací.

Čtěte také: Nad Českem se objeví polární záře. Kdy a jak magický jev pozorovat?

 • Váš nadřízený vás poprosí o realizaci školení, ale protože si myslíte, že to nezvládnete, tak šéfa odmítnete.
 • Pokud zrovna nemáte nic na práci, tak jste kreativní a vzděláváte se, nebo se věnujete vašim zálibám a koníčkům, na které normálně nemáte čas.
 • Pokud máte zrovna nedostatek finančních prostředků, přemýšlíte nad tím, že kdybyste se narodil/a bohatším rodičům, bylo by všechno jinak a mohl/a byste dosáhnout všeho, čeho byste chtěl/a.
 • Nechápete lidi, kteří tvrdí, že vás ve škole učili zbytečnosti, které v běžném životě nepotřebujete. Protože každý den těžíte z toho, co jste se ve škole naučil/a.
 • Pokud byste byl/a šéfem ve firmě a zjistil/a byste, že váš podřízený je chytřejší než vy, tak byste se začal/a bát o svůj post a raději byste jej vyhodil/a.
 • Jelikož váš kamarád nemá rád hororový film, na který se chcete dívat, ale má strašně rád hlavního herce, který ve filmu tohoto žánru hraje, tak mu o tomto filmu stejně neřeknete a  podíváte se sám/a.
 • Vánoční nákupy řešíte vždy včas, abyste se vyhnul/a davovému šílenství.
 • Zimní pneumatiky na autě měníte až ve chvíli, kdy se na silnici objeví první ledovka.

Jaké jsou správné odpovědi na otázky

Otázka č. 1: Správná odpověď je taková, že inteligentní lidé řeší problém z několika úhlů pohledu a protože nevěří tomu, že problém vyřeší svépomocí, raději dítěti zajistí doučování od profesionála.

Otázka č. 2: To samé platí i pro tuto otázku, kdy inteligentní člověk uzná, že na rekonstrukci nemá potřebné znalosti a zkušenosti, a proto si raději zavolá odborníka.

Otázka č. 3: Zde platí, že inteligentní člověk pozná, na co má, a na co nemá. A pokud víte, že na to, abyste vedli školení, nemáte dostatek zkušeností, tak odmítnout kurz není špatné rozhodnutí.

Otázka č. 4: Mít nejrůznější koníčky a záliby je pro inteligentní lidi zcela normální.

Otázka č. 5: Pokud jsou inteligentní lidé zrovna ve fázi neúspěchu, tak vědí, že si za to mohou sami a nikdy z toho neobviňují ty ostatní.

Otázka č. 6: Cení si vždy všech znalostí, které mají a nikdy se jim žádná nezdá navíc, nebo zbytečná.

Otázka č. 7: Nikdy by nepropustili nikoho za to, že je chytřejší než oni sami. Naopak, druhým jejich úspěch nezávidí a neponižují je za to.

Otázka č. 8: Moc dobře znají všechny ve svém okolí a nikomu nic nedělají naschvál. Proto by kamaráda na film určitě pozvali.

Otázka č. 9: Inteligentní lidé řeší vše zavčasu a umí velmi dobře předpovídat, proto vánoční nákupy zvládnou dříve než všichni ostatní.

Otázka č. 10: Vždy se snaží problémům předcházet, než potom řešit následky špatného rozhodnutí. Proto i pneumatiky budou mít přezuté včas.

Celkové vyhodnocení

 • Pokud jste ve většině případů odpověděli správně, znamená to, že jste velmi chytří a záleží vám na pocitech druhých a vidíte tu pravou podstatu věcí. Jste však velmi zranitelní, protože víte, že nic není dokonalé, ani vy sami.
 • Naopak, jestliže jste odpověděli správně na méně než půlku otázek, tak nevidíte věci jasně a snadno se dostáváte do maléru. Nejste natolik emočně vyzrálí, abyste si uvědomili důsledky svého konání. Proto se nad sebou více zamyslete a pokuste se to změnit.