Iveta Bartošová: Příběh tragického osudu české zpěvačky

Česká zpěvačka Iveta Bartošová byla osobností, která se zapsala do srdcí svých fanoušků díky svému nádhernému hlasu a písním, které oslovily mnoho lidí. Bohužel, její život byl poznamenán tragédiemi a vnitřními démony, které nakonec vedly k jejímu předčasnému odchodu z tohoto světa.

Dne 29. dubna 2014

došlo k události, která otřásla celým Českem – Iveta Bartošová spáchala sebevraždu skokem pod vlak ve věku pouhých 48 let. Tato tragédie šokovala nejen její blízké, ale i fanoušky, kteří si ji pamatovali jako talentovanou zpěvačku a krásnou ženu. Záhadné okolnosti kolem její smrti vyvolaly mnoho otázek.

V dopise na rozloučenou věnovala Iveta svá poslední slova pouze jediné osobě – svému synovi Arturovi. Pro všechny ostatní zůstává záhadou, proč si vybrala právě tento den pro tak tragický čin. Bylo jasné, že za tímto rozhodnutím musely být hluboké osobní boje a utrpení.

Čtěte také: Britka porodila abnormálně vzácná trojčata. V čem jsou výjimeční?

Podle slov Ivetiny matky Svatavy a bývalého přítele Domenica Martucciho byl život Ivety Bartošové poznamenán mnoha tragickými okamžiky a výzvami. Iveta měla sice výjimečný hlas a muzikální talent, ale její soukromý život byl často složitý. Byla charakterizována jako milá a citlivá osoba, ale v partnerských vztazích se potýkala s komplikacemi, které zřejmě přispěly k jejímu neštěstí.

Jedním z nejtragickějších okamžiků v Ivetině životě byla smrt její první lásky, Petra Sepéšiho, který zemřel pod vlakem. Ivetina vztah s Ladislavem Štaidlem, který přinesl na svět jejich syna Arthura, skončil po 13 letech. Její sňatky s Jiřím Pomejem a Josefem Rychtářem byly také komplikované a neprobíhaly hladce.

Svatava Bartošová, matka Ivety, se domnívala, že její dcera měla v květnu roku 2014 plánovaný rozvod se svým tehdejším manželem Josefem Rychtářem. Avšak náhle spáchala sebevraždu koncem dubna, což pro matku bylo nepochopitelné a šokující. Domenico Martucci, Ivetin bývalý italský milenec, tvrdí, že Iveta byla v manželství s Rychtářem nešťastná a trpěla jeho týráním. Iveta dokonce utíkala před Rychtářem do Itálie a Martuccimu řekla, že utíká před násilníkem. Bylo zřejmé, že Iveta se bála Rychtáře a nedůvěřovala mu.

Jen pár dní před svou smrtí

Iveta vystoupila v televizním pořadu České televize Prima a její vzhled vyděsil všechny. Byla viditelně vyhublá a oslabená, přesto tvrdila, že je v pořádku, a vysvětlovala svůj vzhled operací zubů, která jí bránila jíst. Zdá se však, že za tímto stavem bylo něco hlubšího, co ji trápilo.

Domenico Martucci tvrdí, že Iveta byla do manželství s Josefem Rychtářem donucena, což pro ni zřejmě znamenalo konec a ztrátu naděje. Její sebevražda přišla jen pár měsíců po svatbě a datum její smrti, 29. dubna, bylo náhodou narozeninami Josefa Rychtáře. Toto datum může být symbolickým vyjádřením svého zoufalství. Podobně jako její první láska Petr Sepéši, který tragicky zemřel také pod koly vlaku 29. července. Celý její život byl poznamenán tragickými událostmi, které jí zanechaly hluboké jizvy a smutný osud.

Iveta Bartošová byla ztrátou pro českou hudbu a její fanoušci ji budou navždy pamatovat jako talentovanou a citlivou umělkyni, která bojovala s vlastními démony a nešťastným osudem. Její památka však žije dál díky její hudbě, která zůstane navždy živá a připomíná nám její krásný hlas a duši, kterou do ní vložila.