David Hampl
18 června, 2022

Chcete získat bohatou sklizeň jahod? Pak musíte dbát na správnou výživu rostlin. Na trhu je k dostání obrovské množství hnojiv, které slibují zlepšení růstu a velkou úrodu. Tato hnojiva ale nemusí být pro jahody vždy vhodná. Kromě hnojení je navíc na jaře třeba ze zahrady odstranit všechnu mulčovací kůru, stejně jako suché a spadané listy, aby se půda rychle prohřála sílícím sluncem.

https://ohlyad-dnya.pro/

Které odrůdy se vyplatí pěstovat?

Jaká odrůda jahod je pro pěstování nejlepší? Velmi dobře se osvědčila odrůda Tsarskoye Selo, která má specifické vlastnosti. Keře a stonky květů bývají pod úrovní listů. Obecně je tato odrůda známá dobrými výnosy a je také odolná vůči různým chorobám. Už první sklizeň je velká, plody mohou mít až přes 30 gramů, jsou tmavě červené a oválné.

Další odrůdou vhodnou pro pěstování je Lambada. Tyto keříky jsou pokryté velkými listy, stopky jsou pak vyšší než listy. Rostlina je mrazuvzdorná a odolná vůči vadnutí, a to i v horkých dnech. Také není náchylná k houbovým chorobám a úspěšně odolává i chladnějšímu podnebí. Sklízet budete velké husté bobule s jasně červenou dužninou.

https://ohlyad-dnya.pro/

První hnojení by mělo proběhnout na jaře

Jahody poprvé hnojte na jaře, když se objeví první listy. Hnojivo musí obsahovat dusík, takže nejlepší variantou je močovina. Smíchejte malé množství močoviny s deseti litry čisté vody a zalévejte rostliny rovnou ke kořenům. Když jahodník začne kvést, je třeba ho přihnojit čpavkem, který rostlinu také dezinfikuje a odežene slimáky. Stačí polévková lžíce rozpuštěná v deseti litrech vody.

I po odkvětu by jahody měly být hnojené dřevěným popelem. Nasypte 200 gramů popela do kbelíku, poté zalijte litrem vroucí vody. Promíchejte a nechte 24 hodin odstát. Přidejte dalších devět litrů vody a rostliny zalijte. Chcete-li po sklizni rostlinu zásobit stopovými prvky, přihnojte jahody dvěma polévkovými lžícemi nitrofosfátu a šálkem dřevěného popela rozpuštěných v deseti litrech vody. Pod každý keř nalijte litr roztoku.

https://ohlyad-dnya.pro/

Zdroj: ohlyad-dnya.pro

Sdílejte článek