Jak často byste měli prát svou podprsenku?

Hodně žen si vůbec neuvědomuje, jak důležitá je podprsenka pro jejich zdraví. Hygiena je také velmi důležitá, a proto nesmíte zapomínat na její praní a výměnu. Bohužel hodně žen na praní podprsenky zcela zapomíná. Někdo si myslí, že se musí podprsenka prát po každém použití. Jiní si zase myslí, že to není potřeba tak často. Kde se nachází pravda?

Praní podprsenky

Na internetu existuje hodně tipů, jak na nošení a praní tohoto kusu spodního prádla. Ukázalo se, že ji vážně nemusíte prát po každém použití. U sportovní podprsenky se to doporučuje, ale u klasické to dělat nemusíte. Ideálně byste měly prát podprsenku jednou týdně, anebo po 3-6 použitích. Jestli to děláte méně často, riskujete vznik bakterií a plísní.

Jistě nechcete, aby se vám podprsenka příliš deformovala nebo ničila tím, že jí budete příliš mnoho prát. Z tohoto důvodu byste ji měly prát ručně s malým množství jemného pracího prostředku. Jestli ji chcete dát do pračky, vložte ji do sáčku. Ochráníte ji tím před poškozením. A rozhodně ji nikdy nedávejte do sušičky. Tím byste ji naprosto zničily a budete jí potom muset vyhodit.

Čtěte také: Proměna vzhledu dokáže vrátit ženám sebevědomí

Co dělat pro delší životnost podprsenky?

shutterstock.com

Na životnost myslete již při nákupu. Delší životnost má klasická podprsenka nebo ta s kosticemi. Jakmile se v košíčcích nachází tvarovaná pěna, velmi rychle se opotřebuje. Jestli se vaše prádlo skládá z více částí, obvykle vydrží déle. Investujte raději do kvality. U tohoto kusu oblečení se vám to rozhodně vyplatí. Sice ji budete muset za 6-8 měsíců vyměnit, ale vyplatí se vám to.

Kdy ji vyhodit?

Nevíte, kdy je podprsenka za zenitem? Jakmile ji zapínáte na poslední zapínání, vyhoďte ji. Jakmile se kostice dostanou ze svého místa a začnou vás tlačit. Když se začne látka párat nebo trhat, jednoduše ji vyhoďte a kupte novou. Máte-li zlomené košíčky podprsenky, přestaňte ji nosit. Jakmile vás začne nošení bolet, netrapte svá prsa a kupte si nový kousek.

Zdroj: webniusy.com