Jak dlouho můžete nechat psa samotného doma?

Pořídit si psa je obrovská zodpovědnost. Všechny pracovní schůzky, rodinné výlety i pochůzky musíte řídit podle toho, kdy se dostanete domů. Mnohdy jistě zůstanete raději večer doma, protože se cítíte provinile. Psi milují společnost svých lidí, ale nějakou dobu je můžete klidně nechat doma samotné. Zjistěte, jak dlouho mohou zůstat doma sami. Navíc vám poradíme, jak psa zabavit, aby si čas doma užil na maximum.

Myslete na pravidelné venčení

Venčení je velmi důležitým aspektem, na který myslí většina pejskařů v první řadě. Podle odborníků psi obecně potřebují na záchod třikrát až pětkrát denně. Načasování se přitom liší podle věku zvířete. Štěňata vydrží podle věku. Počítejte jednu hodinu za každý měsíc života. Dospělí psi vydrží bez venčení až 8 hodin, ale ideálně by neměli čekat více než 6 hodin. Starší psi od 8 let vydrží od 2 do 6 hodin podle věku a zdraví.

Tyto časy jsou samozřejmě obecné. Vše se mění v závislosti na velikosti, zdraví a zvycích psa. Pamatujte, že když pes bude zadržovat moč příliš dlouho, hrozí u něj infekce močových cest nebo kameny. Navíc to pro něj bude extrémně nepříjemné a můžete mít doma loužičky. Kvůli pohodlí byste měli psa nechat vyčůrat každé 4-6 hodin.

Čtěte také: Hlídání vnoučat? Nejen radost, ale podle vědců také prospěšná činnost pro tělo!

Důležitá je také fyzická aktivita

Fyzická aktivita je důležitá pro každého psa bez ohledu na plemeno, pohlaví a věk. Díky tomu zůstane zdravý, bude lépe trávit jídlo, pohyb stimuluje jejich mysl, spaluje kalorie a na nějakou dobu psa zabavíte. Individuální potřeby se liší podle plemene a věku, ale fyzickou aktivitu potřebuje každý pes. Musíte s tím proto počítat. Ideálně byste měli chodit ven několikrát denně.

Zdravý pes potřebuje každý den asi 60 minut mírné aktivity. Před odchodem do práce byste měli vzít psa ven na 20-30 minut, aby se unavil a byl během vaší pracovní doby klidnější a uvolněnější. Odpoledne ho můžete vzít znovu na 30-40 minut na procházku. Jestli se váš pes chová úzkostně, když tráví čas o samotě, možná potřebuje intenzivnější cvičení. Poraďte se s veterinářem a můžete do procházek začlenit různé cviky, povely nebo hračky.

https://www.rover.com/

Duševní aktivitu nepodceňujte

Přes den byste měli psa zabavit i duševně. Na trhu najdete nespočet hraček, které mají psa zabavit na celé hodiny. Pamatujte, že každý pes je jiný a každého nebudou tyto hračky bavit. Měli byste to ale stejně zkusit. Štěňata potřebují mnohem více stimulace než dospělí, ale každý pes potřebuje duševní stimulaci po celý den.

Vyzkoušet můžete různé labyrinty a puzzle, do kterých se vložit pamlsky a pes se k nim musí dostat. Stejně fungují také dávkovače pamlsků. Vytvořit si ale můžete také vlastní hračky. Velmi dobře vám poslouží i krabice plná papírů, krabiček od vajíček nebo roliček od toaletního papíru, do které vhodíte pár oblíbených pamlsků. V každém případě vytvořte pro psa bezpečnou a pohodlnou zónu s pelíškem, hračkami a kusy oblečení, které vodí po vás.

Zvířecí hlídač vám může hodně pomoci, když jste v práci

Každý pes zvládne nějaký čas o samotě, když ho na to náležitě naučíte. Každý pes je ale jiný a musíte počítat s jeho závislostí, láskou a potřebami. Zkoušejte nejrůznější hračky, intenzitu procházek a další aspekty. Jakmile zjistíte, co vašemu psovi vyhovuje, budete mít vyhráno. Jestli máte dlouhé pracovní hodiny a váš tráví hodně času sám, měli byste mu zajistit společnost.

Přátelé, členové rodiny nebo profesionální hlídač zvířat vám mohou pomoci. Můžete si najmout někoho, kdo vám pejska vyvenčí a bude si s ním hrát, až budete v práci. Postačí jediná návštěva někoho takového denně a váš pes bude mnohem spokojenější a zdravější. Jestli nemáte možnost se utrhnout z práce přes oběd a zajet domů, měli byste se zamyslet nad jinými možnostmi.

Zdroj: rover.com