Jak dokonale vyčistit buben pračky pomocí obyčejného octa?

Ocet, běžný a dostupný v každé domácnosti, může být vaším spojencem v boji proti problémům s pračkou. Má vynikající čisticí a dezinfekční vlastnosti, které se dokážou postarat o odstranění plísně, nepříjemného zápachu a dokonce i vodního kamene. Pro čištění vnitřní části vaší pračky jde o naprosto dokonalý prostředek. Je levný, ekologický a hodně vám pomůže. Jak?

Odstraňování plísně

Plíseň je častým problémem v pračkách, zvláště pokud je prostředí vlhké. Ocet má antifungální vlastnosti, které jsou účinné proti plísni. Nalijte asi 2 šálky bílého octa do při praní, nechte pračku pracovat na nejvyšší teplotě a nechte roztok octa působit minimálně hodinu, nebo nejlépe přes noc. Poté proveďte běžné praní.

Boj s nepříjemným zápachem

Nepříjemný zápach z pračky může být způsoben zbytky detergentů a plísní. Pro odstranění zápachu zkuste naplnit pračku vodou a octem, nechte roztok působit a poté proveďte praní na nejvyšší teplotě. Ocet neutralizuje zápach a zanechává pračku svěží.

Čtěte také: Jak se mohou řízkovat pelargonie?

Boj s vodním kamenem

Vodní kámen může v pračce způsobit potíže a snížit její výkon. Pro odstranění vodního kamene naplňte pračku vodou a octem a nechte působit minimálně hodinu. Poté proveďte cyklus praní. Opakované používání octa pomůže udržet pračku čistou a bez usazenin vodního kamene.

Správné použití octa

Při čištění pračky pomocí octa je důležité dodržet správné množství. Přibližně 1 až 2 šálky bílého octa jsou obvykle dostatečné k provedení účinného čištění. Pamatujte, že ocet nemíchejte s běžnými čisticími prostředky, protože by to mohlo vést k nežádoucím chemickým reakcím.

Lihový i bílý ocet si může dovolit každá žena bez ohledu na rozpočet. Je ekologický a velmi efektivní při čištění pračky. Musíte si zvyknout na jeho ostrou vůni, ale ta brzy pomine. A zůstane po ní jen dokonale čistá pračka, ze které vždy vytáhnete čisté a voňavé prádlo. Navíc jí prodloužíte životnost, když budete pečovat o pravidelnou údržbu.

Zdroj: tudasfaja.com