Jak dostat dospívajícího chlapce s Downovým syndromem z Ukrajiny? Slíbit mu setkání se svým idolem Johnem Cenou!

Profesionální wrestler, herec a také rapper. Johna Cenu zná v různých rolích celý svět a jeho fanoušci jej milují, protože je ryzí hrdina. Právě pro jednoho ze zarytých fanoušků, pro chlapce jménem Misha Rohožyna, byl dokonce motivem k tomu, aby uprchl z válkou zmítané Ukrajiny.

https://madlyodd.com/

Misha totiž trpí Downovým syndromem a je zvyklý na své domácí prostředí. Opustit milované místo a vše, na co byl zvyklý? Maminka Mishovi slíbila setkání s jeho idolem. A to se doopravdy uskutečnilo. V Amsterdamu!

https://madlyodd.com/

Těžce zkoušený Mariupol

Situace se v oblasti Mariupolu na ukrajinském východě neustále zhoršovala, šance, že se rodina Liany dostane do bezpečí byla den ode dne menší. Roli hrálo hlavně Mishovo onemocnění. Od narození trpí Downovým syndromem a dnes teenager je zvyklý na své rodinné zázemí, při všech změnách se jeho stav horší, nadto těžce komunikuje. Jeho maminka, Liana, už byla z okolností tak zoufalá, že synovi slíbila setkání s jeho idolem, když svolí k odjezdu.

Čtěte také: Nečekaný zvrat v případu pádu dítěte z trajektu: Policie odhaluje matčinu roli ve vraždě

https://madlyodd.com/

John Cena jako motiv útěku

„Uvidíš, celá rodina se s ním setkáme, ale teď musíme odjet okamžitě pryč!“ říkala Liana svému synovi. Dramatický odchod byl opravdu za pět minut dvanáct, protože město ruské jednotky srovnaly v následujících dnech se zemí. Liana se s Mishou dostala v pořádku až do Nizozemska, kde našla rodina v Amsterdamu bezpečný azyl. Příběh o Johnu Cenovi, který pomohl chlapci z Ukrajiny se dostal do širokého povědomí a dozvěděl se o něm samotný wrestler, rozhodl se konat.

https://madlyodd.com/

Setkání s hrdinou a šampiónem wrestlingu

Liana svému synovi nelhala, sice v dané chvíli nevěděla, že se setkání opravdu uskuteční, ale stalo se. John Cena se s Mishou opravdu setkal, mohli si osobně podat ruce a hollywoodský idol a šampión ve wrestlingu předal chlapci osobní dárky. A co víc, došlo i na repliky z oblíbených filmů nebo porovnávání bicepsů. „Ještě nikdy nebyl šťastnější, děkuji, že máš takové srdce,“ dodala Liana na závěr k Johnovi.

 Zdroj: madlyodd.com