Jak efektivně vyčistit troubu obyčejným mýdlem?

Čištění trouby jistě není oblíbená aktivita pro žádnou ženu. V obchodě si můžete koupit prostředky, které vám s tím pomohou. Na druhou stranu také obsahují hodně chemických látek, které ve své domácnosti jistě nechcete. Jestli přechází na přírodnější a ekologičtější prostředky, měli byste na svou troubu vyzkoušet obyčejné mýdlo. Jak ho použít?

Čištění vnitřního prostoru

Kostka marseillského mýdla vám stačí k tomu, abyste měli dokonale vyčištěnou troubu. Zvládnete to rychle, snadno a levně. V první řadě všechno z trouby vyndejte. Nasypte 2 lžíce nastrouhaného marseillského mýdla do půl litru horké vody. Všechno promíchejte, aby se vločky mýdla rozpustily. Potom tuto směs nalijte do lahve s rozprašovačem. Směs nastříkejte na stěny a dno trouby.

Shutterstock

Nechte směs působit, aby mýdlo změkčilo nečistoty. Díky tomu je potom snadno odstraníte z vnitřní části trouby. Tento DIY odmašťovač je velmi efektivní a přitom vás nebude stát skoro nic. Důkladně s ním vyčistíte nejen vnitřní povrch trouby, ale také mřížku. Nakonec troubu vydrhněte měkkou houbičkou nebo drátěnkou. A poté vše vytřete a vyleštěte měkkým, čistým hadříkem.

Čtěte také: Tipy pro české zahrádkáře: jak sesadit trvalky, aby záhon kvetl celý rok téměř bez práce

Vyčištění mřížky

Až budete mít čisté stěny trouby, udělejte to samé i s mřížkou, kterou máte uvnitř. Nastříkejte na ni směs s mýdlem nebo ji do tohoto roztoku ponořte. Nechte ji tam 10 minut namáčet, aby se nečistoty pustily. Pomocí drátěnky nebo houbičky mřížku vyčistěte. Možná to budete muset opakovat několikrát, ale tento postup vám zaručeně pomůže.

shutterstock.com

Jaké další přirozené produkty použít na čištění trouby?

Nemáte zrovna po ruce toto mýdlo? Použít můžete také jedlou sodu a bílý ocet. Toto spojení je v domácnosti dokonalé bez ohledu na to, co chcete vyčistit. Jde o jedno z nejefektivnějších spojení, které může v domácnosti použít. Trouba není žádnou výjimkou. Stačí, když si připravíte hustou pastu z jedlé sody s vodou, necháte nějakou dobu působit a potom postříkáte bílým octem.

Zdroj: vivodibenessere.it