Redakce ProSvět.cz
21 prosince, 2018

Zrak je jedním z našich smyslů, bez kterého bychom to měli v životě hodně těžké. Někomu zrak slouží více, někomu zase méně. A jak jste na tom vy?

Dnes pro vás mám úžasný optický klam, se kterým můžete kvalitu vašeho zraku hravě prověřit. Na obrázku níže uvidíte několik stromtooperů, kteří patří do legendární filmové série Star Wars. Mezi nimi se někde ukrývá i medvídek panda. Najdete ho?

Procvičte svůj zrak a najděte na obrázku medvídka pandu!

Tak a jdeme na to! Pozorně si prohlédněte obrázek níže a zapojte svůj zrak, abyste našli medvídka pandu. Ten je mimochodem symbolem ochrany přírody v novém tisíciletí a skutečně se někde mezi spoustou černobílých hlav stromtooperů nachází.

Tak kde, hm?

Za jak dlouho medvídka najdete?

Podle odborníků dokáže medvídka pandu mezi stromtoopery objevit během chviličky jen 5 % lidí. Tak co, patříte mezi ně? Nebo vám trvalo mnohem déle, než jste toho medvídka skutečně našli? A nebo jste ho dokonce nenašli vůbec? Ale no tak, vždyť tam někde je!

Potřebujete nápovědu?

Pro ty z vás, pro které jsou optické klamy překážkou, nabízíme maličkou nápovědu - zúžíme vám výběr, abyste se zaměřili na menší část obrázku. Tak co myslíte? Tentokrát už toho medvídka na černobílém obrázku najdete?

Opravdu tam je!

Nepodařilo se vám medvídka najít? Tak se podívejte, kde se ukrýval. Opravdu na obrázku je, nelhali jsme vám.

Sdílejte článek