David Hampl
8 října, 2022
, ,

Někdy se člověk dostane do situace, ze které není mnoho východisek. Příběh rozvedené a nezaměstnané matky, která byla nucená žebrat, aby mohla své dítě nakrmit, má ale šťastný konec. Našla pomoc u pokladní v supermarketu, která jí nabídla, že za ni zaplatí veškerou útratu toho, co potřebuje.

Bez peněz a bez práce

V říjnu roku 2014 skončila matka a její tehdy pětiletá dcera zničehonic bez jakýchkoliv prostředků. Byla po těžkém rozvodu, kdy musela opustit společný byt, a jelikož její bývalý manžel začal dělat problémy u ní v práci, dostala výpověď. Byla odkázaná na jídlo rozdávané církví, mnohdy však dostala jen jednu porci místo dvou. Nakrmila proto svou dceru a sama hladověla.

https://www.pexels.com/

Matka se snažila dělat všechno proto, aby neumřely hlady. Myla schody a auta a vyřizovala pochůzky, ale nestačilo to. Ve sklepním bytě, kam se s dcerou uchýlila, jim brzy vypnuli elektřinu a jelikož nemohla zaplatit nájem, hrozilo ji, že přijde i o skromnou střechu nad hlavou. Jednou na Vánoce už v kostele, kam pro jídlo docházela, nezbylo vůbec žádné jídlo. Dcera měla hlad, a tak se matka rozhodla, že zkusí poprvé vyžebrat alespoň pár korun.

Vyžebrané peníze nestačily

Sedla si před supermarket a prosila kolemjdoucí. Styděla se a plakala, ale nebyla jiná možnost. Takto uběhly čtyři dny. Pátý den vybrala jen 3 eura. V supermarketu pak hrůzou zjistila, že mléko a cereálie, které chtěla koupit dítěti, stálo o 10 centů víc. Pokladní, která ženu znala, to neušlo. Viděla, že na cereálie, které obvykle žena brala, už jí nezbývaly peníze.

https://www.pexels.com/

Tehdy ženě nabídla, že za ni nákup zaplatí. Dojatá matka této možnosti nezneužila, vzala jen cereálie, které si předtím nemohla dovolit. Tento zdánlivě banální čin obrátil ženin život naruby. Dnes je vedoucím pracovníkem tohoto řetězce supermarketů a pokladní, která jí byla ochotná pomoc, i když sama neměla mnoho, je její pravou rukou.

Zdroj: newsitamea.gr

Sdílejte článek