Jak můžete bojovat proti mšicím?

Mšice jsou hmyz, který může napadnout nejen rostliny, které máte na zahradě, ale také okrasné květiny v květináčích. Velmi rychle se množí, takže si musíte dávat pozor a rostliny pravidelně kontrolovat. Je totiž těžké se jich zbavit, pokud nemáte ty správné prostředky. Kromě postřiků z obchodu můžete využít také domácí metody, které jsou mnohdy účinnější, a navíc nestojí tolik peněz.

Majitelé zahrad mohou se mšicemi bojovat týdny

Mšice jsou velmi malý hmyz, který dokáže napáchat velké škody. Rostliny budou mít rozkousané listy, ale také se mohou vrhnout na stonky nebo kořeny. Rychle se množí a malé potvůrky lehce přeskakují z rostliny na rostlinu. Jestli je na některé zahlédnete, ostatní dejte z dosahu, aby nebyly napadené taky.

Jestli chcete své rostliny ochránit, můžete je vyplavit nebo kolem rostlin vysadit bylinky, které mšicím nebudou vonět. Najdete mezi nimi i takové, které pak využijete i v kuchyni. Pomoci si můžete i výrobou jednoduchých pastí, které jsou účinné. Mšice mohou otrávit celé léto, proto jim nedejte žádnou šanci!

Čtěte také: Pokud nechcete přibrat, vyvarujte se mnoha hlavních chyb

Vyrobte si past z několika komponentů

Vyrobit si past není nic složitého. Na jednu z nic budete potřebovat pouze prázdnou plechovku, kousek dřeva a také vyříznutý kousek okapy nebo jiného plechu, který pak vytvarujete podle toho, jak velký kus budete chtít ochránit.

https://hobbikert.hu/

Stačí pak udělat dlouhou jamku, do které vložíte právě kus plechu. Pod záhonek pak dáte plechovku, do které udělejte i několik malých dírek, aby mohla odtékat voda.

https://hobbikert.hu/

Mšice a další škůdce snadno vyplavíte, ale hmyz zůstane dole v plechovce a potom ho můžete odnést na kompost nebo daleko od vaší zahrady. Je to velmi jednoduché řešení, které funguje. Navíc bude fungovat i proti slimákům, kteří budou mít těžkou práci se dostat přes plechy k salátům nebo jiným plodinám. Práce je hned hotová a podělit se s tímto nápadem můžete i s přáteli.

Zdroj: hobbikert.hu