David Hampl
31 května, 2022

Máte doma smaltované nádobí? Víte, jak ho vyčistit dokonale? Možná netušíte, jak na to správně. V nádobí se nesmí nic připálit nebo vyvařit, jinak budete mít spoustu práce s houbičkou a nástroj, které budou potřeba. Jestliže nechte u mytí nádobí trávit mnoho času, využijte nápady, které najdete v článku.

Maminky vědí, jak na to, nechte si poradit

Některé kousky nádobí sice mohou sloužit dlouho, podle toho ale budou také vypadat. Na některých kouscích, například v hrncích nebo pánvích, můžete najít hnědý povlak. Na ten většinou nestačí saponát na nádobí, budete muset použít účinnější prostředky. Ve většině případů totiž povlak zůstane, i když máte pocit, že je nádobí umyté.

Proto zkuste použít metodu, která je účinná. Stačí vzít pánev nebo misku, kterou chcete umýt. Nalijte do ní 9% ocet tak, aby bylo pokryté dno. Zakryjte pokličkou a nechte působit asi půl hodiny. Výpary octa budou skvěle fungovat tak, že špínu odloupnou. Vylijte ocet a místo něj nalijte vodu. Následně přidejte 2-3 lžíce kyseliny citronové. Dejte pánev na sporák a vařte. Až se vařit začne, snižte teplotu a uvidíte, že nečistoty zmizí.

Postup budete muset možná opakovat

Poté vodu z pánve vypusťte a umyjte ji mýdlem a houbičkou. Jestliže se nečistoty nesmyjí zcela, můžete opakovat postup s citronem. Musíte tak pracovat tak dlouho, dokud špína neopustí pánev. Jestliže máte špinavou pánev, budete mít jednoduchou práci, protože použijete prostředky, které fungují.

Možná tím překvapíte i své přátele. Mnozí z nich totiž netuší, jak tyto nečistoty odstranit. Možná zkouší různé triky, jak vyčistit smaltované nádobí, ale neuvědomili si, že mohou použít domácí prostředky z kuchyně. Nezapomeňte také, že je nutné pánve nechávat odmočit a až poté je důkladně umýt. Je možné, že docílíte toho, že bude pánev a hrnce ještě čistší, než nově koupené.

Zdroj: xitrosti.com

Sdílejte článek