Jak můžete ušetřit za topení desítky tisíc korun?

V současnosti jsou ceny energií velmi vysoké. Každý se snaží ušetřit, jak to jen jde. Právě proto vám přinášíme úžasný tip, jak můžete využít obyčejnou potravinářskou fólii nebo alobal. Snížíte své výdaje za energie a ušetříte na něco, co se vám bude líbit. Finance navíc můžete využít na něco skvělého, např. na dovolenou nebo pořádný dárek pro děti.

Zastavte únik tepla

Unikání tepla je jedním z největších důvodů, proč zbytečně utrácíte za topení během zimy. Potravinářská fólie se běžně používá na potraviny, ale můžete ji použít také při vytápění svého domova. Vložte ji na špatně izolovaná místa u oken nebo dveří.

Izolujte své radiátory

Fólii můžete umístit také za radiátory. Díky tomu nepůjde teplo tolik do stěny, ale bude se odrážet zpátky do místnosti. Jestli žijete ve starším domě nebo nemáte zateplenou fasádu, měli byste tento trik zaručeně vyzkoušet. Umístit tam můžete také klasický alobal.

Čtěte také: Jak odstranit trávu ze spár chodníku? Vyzkoušejte tyto jednoduché rady

Izolace oken

V případě starých oken budete také potřebovat lepší izolaci. Jedině tak vážně ušetříte za vytápění svého domova. Přiložte potravinářskou fólii na sklo a pečlivě ji přitiskněte k rámu. Vytvoříte tím bariéru, kterou nepronikne prakticky žádný chlad.

Izolace podlahy

Starší podlaha také v zimě potřebuje trochu pomoci. Jestli máte doma větší koberce, měli byste umístit potravinářskou fólii pod ně. Tepelné ztráty skrz podlahu nemusí být velké, ale izolovaná podlaha vám pomůže k větším úsporám na energiích.

Nezapomínejte na větrací šachty

Tohle vás možná ani nenapadne, ale větrací šachty v bytě jsou často místem, které není dobře izolované. Tím pádem se k vám dostává hodně studeného vzduchu. Potravinářskou fólií můžete zablokovat otvor v šachtě (alespoň přes zimu). Únik tepla bude zase o trochu menší. Vyzkoušíte některý z těchto triků ve své domácnosti? Zaručeně fungují a uvidíte to na vyúčtování za topení!