David Hampl
9 května, 2022
, ,

Citrony jsou nesmírně užitečné plody, které by v naší domácnosti neměly chybět. Všichni víme, že zvýrazňují chuť jídel a nápojů. Odborníci na výživu ale tvrdí, že také posilují srdce a vlasy a dodávají pleti zdravou barvu. Běžně se používají k léčbě virů, bakterií a mikrobů. Co jste ale možná nevěděli je to, že vám pomohou odstranit nepříjemné pachy v kuchyni.

Citrony umí dezinfikovat

Citrony ničí bakterie a choroboplodné zárodky, které se běžně vyskytují na kuchyňských površích. Vyzkoušejte proto jednoduchý trik – citron nakrájejte na čtyři stejné části tak, abyste je úplně nerozkrojili a zůstaly spojené dohromady. Posypte takto nakrojený citron solí a umístěte na misku v kuchyni nebo do lednice. Citron bude šířit své svěží aroma.

Jak už bylo řečeno, umí citron hubit choroboplodné zárodky a bakterie. Můžete ho tedy použít jako silnou dezinfekci kuchyňské pracovní plochy. Vymačkejte šťávu ze tří citronů a smíchejte ji s trochou mýdla a soli. Tekutinu nalijte do lahve s vodou. Tímto domácím prostředkem omyjte všechny kuchyňské povrchy, udělá vám lepší službu než chemické přípravky.

https://worldrecipes.eu/

Umyjí všechno nádobí

Pokud vás trápí, že na kuchyňském prkénku se vlivem častého používání objevily nevzhledné skvrny, potřete ho rozkrojenou půlkou citronu. Nechte několik minut působit a opláchněte, bude opět jako nové. Citron v kombinaci s jedlou sodou lze použít jako prostředek na mytí nádobí. Stačí plátky citronu posypat sodou a používat je jako houbičku.

S citronem lze přetřít také vodovodní baterii a navrátit ji tak krásný lesk. Pokud necháte citronovou šťávu působit přes noc, bude baterie opět jako nová a nečistoty se na ní budou hůře usazovat. V neposlední řadě s pomocí citronu umyjete okna a zrcadla nebo vitríny. Smíchejte čtyři polévkové lžíce citronové šťávy s půllitrem studené vody a nalijte směs do rozprašovače. Obsažená kyselina citronová rozpustí nečistoty a okna zároveň odmastí.

Zdroj: worldrecipes.eu

Sdílejte článek