Redakce ProSvět.cz
8 března, 2019

Když jste si pořizovali auto, nechali jste se nalákat reklamními obrázky, jak se do auta vejde celá rodina, třeba i se psem, a z kufru se vytahuje snad třínásobné množství zavazadel, než je jeho skutečný objem. Pak balíte na dovolenou a ejhle... Auto jako by zeštíhlelo. Buď necháte doma půlku rodiny, nebo půlku zavazadel. Případně nafouknete auto. A tady nadsázka končí. Protože ono to skutečně jde.

Prostory pro přepravu věcí snadno „nafouknou“ vhodné nosiče

Díky nosičům získáte v automobilu více pohodlí, klidně i místo pro dalšího člena rodiny či domácího mazlíčka, kterého tak můžete vzít rovněž na dovolenou. Přístup k vašim zavazadlům, nebo i ke kolům na nosičích, je mnohem praktičtější. Snadno se již po cestě zastavíte na místě, které se vám zalíbí, a protáhnete se na kole. Sundat kolo ze speciálního nosiče je mnohem snadnější, než muset vyskládat půlku plně naloženého automobilu a mnohdy ještě kolo smontovat dohromady poté, co jste jej museli z prostorových důvodů částečně rozebrat. Nemluvě o mnohem větší bezpečnosti při jízdě. Neupevněná zavazadla, ale i sportovní potřeby či kola, dokážou být v interiéru automobilu doslova smrtící zbraní. Rozhodně je nepodceňujte a raději vsaďte na jejich bezpečné převážení na vhodných nosičích.

Střešní nosiče a boxy pro české globetrottery

Ideálním univerzálním nosičem na přepravu zavazadel, různých menších sportovních potřeb, ale i lyží či dalších potřeb pro dovolenou (stanů, karimatek, nafukovacích člunů apod.) je střešní box. Jak si vybrat jeho správnou velikost? Určitě částečně podle velikosti vašeho automobilu. Pokud však jezdíte na lyže a plánujete v něm přepravovat právě toto sportovní vybavení, tak podle jejich množství a délky těch nejdelších lyží. Možná si říkáte, koupím si ten největší, a je to! Ale to nemusí být nejvhodnější řešení. Nezapomeňte, že třeba užší střešní box může mít tu výhodu, že vedle něj na střechu bez problémů ještě upevníte jedno až dvě kola.

Nosiče kol pro nadšené cyklisty

Nosiče obvykle řeší každý, kdo převáží kola. Na krátké cyklovýlety, na chalupu i na dovolené. Vozit kolo v interiéru automobilu je to nejhorší řešení ze všech. Ideální jsou střešní nosiče kolKolo umí upevnit skutečně bezpečně. Nemusíte se bát pádu kola ani při větší rychlosti jízdy či silnějším větru. Další možností jsou nosiče kol na tažné zařízení. Z hlediska aerodynamiky a spotřeby pohonných hmot jsou sice praktičtější než ty střešní, na druhou stranu však potřebujete mít na autě tažné zařízení. Rovněž jsou méně praktické, pokud jde o přístup do kufru auta. Tady pak nabízí řešení nosiče kol na zadní dveře (5. dveře). Jestliže ale cestujete ve větším počtu, se střešním boxem a více koly, může se stát, že pro vás bude výhodným řešením tyto typy nosičů kol vzájemně kombinovat.

Kde nakoupit kvalitní střešní boxy a nosiče kol?

Pražská firma Střešní nosiče BöHM nabízí ve své kamenné prodejně na Praze 9 a v e-shopu www.stresninosice.cz bohatý sortiment kvalitních značek a praktických řešení. Střešní nosiče; boxy, nosiče kol na střechu, na tažné zařízení i na dveře; nosiče lyží, snowboardů i lodí doplňuje další sortiment vybavení automobilů a autodoplňků. Společnost nabízí dobré ceny i rychlé dodání objednaného zboží.

Sdílejte článek