Jak ošetřovat okurky na zahradě?

Jestli jste zkušenými pěstiteli okurek nebo s nimi budete teprve seznamovat, a na jejich pěstování se chystáte, vyplatí se vědět, co vlastně jsou vhodné podmínky pro jejich růst a jak jich zajistit ty nejlepší. Jedině tak se pak budete moci pochlubit chutnými plody. Jak jim zajistit stabilitu, aby co nejvíce plodily?

Správně ošetřené okurky budou odolnější

Okurky, které budou mít správné podmínky, porostou mnohem rychleji, protože budou dobře přijímat nejen světlo, ale také živiny z půdy. Navíc je nebudou tolik ohrožovat škůdci, kteří mohou zničit celou úrodu. Jak si podvázat okurky tak, aby se jim dobře dařilo? Jestli víte, jak to zařídit, může se o to podělit s ostatními zahradníky. Poradíme, jak okurky uvázat tak, aby to bylo pohodlné nejen pro ně, ale také pro vás.

https://smakdnia.pl/

Čím méně času tomu budete věnovat, tím lépe pro vás. Ušetříte si nejen čas, ale také prostor, protože okurky ho zaberou mnohem méně. Navíc se jim bude lépe dařit a plody budou hotové rychleji. Jak si tedy keře ovázat? Je to velmi snadné. Pokud to uděláte následujícím způsobem, budou okurky vypadat jako vánoční stromek. A to už stojí za zkoušku. Ocení to nejen samotné rostliny.

Jak můžete podpořit okurky v růstu?

Vázání keřů okurek má několik výhod. Některé jsme už vyjmenovali, mezi další patří také to, že budou vypadat parádně. Správně upravený záhonek bude na první pohled opravdu skvělou práci. Jestli chcete okurky podpořit v růstu, musíte vyhloubit jámu, která bude mít dva metry v průměru. Dejte do ní organickou hmotu (můžete bylinky nebo kopřivy), zalijte a nasypte nahoru zeminu.

https://smakdnia.pl/

Poté už můžete zasazovat samotné sazenice okurek. Naaranžujte je do kruhu tak, aby do sebe byly asi 45 cm. Ke každému semínku pak dejte malý kolíček a dbejte na to, aby v zemi dobře držel. Doprostřed pak dejte tyčku nebo trubku, která bude asi 1,5 metru vysoká. Ke každému kolíčku dejte provázek a druhý konec dejte k horní části trubky. A máte hotovo! Okurky budou mít velké plody díky skvělým podmínkám.

Zdroj: smakdnia.pl/