Jak platit méně za topení? Vyzkoušejte tento trik

Inflace a rostoucí ceny energií v loňském roce na za začátku letošního roku velmi nemile překvapily každého z nás. Každý se začal učit, jak efektivně šetřit, a to hlavně na elektřině, vodě a energiích. Právě v těchto oblastech můžete ušetřit hodně peněz, aniž byste se museli nějak omezovat. Je to velmi jednoduché a stačí vám pár osvědčených kroků k tomu, abyste si snížili účty.

Menší účty díky jedinému triku

Budete se divit, ale stačí jediná věc k tomu, aby váš radiátor fungoval mnohem lépe a spotřebovat méně energie. Je to tak jednoduché, že to většinu lidí ani nenapadne. Zároveň jde o věc, kterou hodně lidí zanedbává. Jedná se o obyčejný úklid. Čištění radiátorů není zrovna činnost, na kterou by lidé mysleli. Pravdou je, že to musíte minimálně jednou za rok udělat.

V opačném případě riskujete nejen své zdraví, ale také svou peněženku. Špinavé a zanesené topení totiž spotřebuje mnohem více energie. Teplo se musí probojovat skrz vrstvy prachu a nečistot. Ty se navíc uvolňují do vzduchu a způsobují zdravotní problémy. V každém případě si ušetříte hodně nepříjemností, když své topení pečlivě vyčistíte. Poradíme vám, jak na to.

Čtěte také: Tajemství babiček na úklid, která by měl znát každý

Jak na to?

shutterstock.com

Pod radiátor položte ručník. Nejlepší je nějaký starší ručník, do kterého se potom již nebudete utírat. Na ručník vypadnou všechny nečistoty, které se nachází uvnitř radiátoru. Nyní potřebujete jen obyčejný fén. Nastavte ho na maximální výkon a vyfoukejte topení. Vzduch odstraní nečistoty a prach, který je usazení uvnitř. Potom jen odstraňte ručník a máte hotovo!

Trochu drastičtější, ale také efektivnější metodou je prolití radiátoru vodou. Musíte ho ale vypnout a položit pod něj ručník a lavor. Do vody přidejte trochu prostředku na nádobí a pomalu nalijte do radiátoru. Potom počkejte, než voda vyteče. Umyjte topení z vnější strany a máte hotovo. Tuto metodu ale používejte maximálně jednou za rok, jinak riskujete výskyt rzi.

Zdroj: webniusy.com