Jak posílit zdraví svých orchidejí netradičním trikem?

Orchideje jsou neuvěřitelně populární. Patří mezi nejoblíbenější pokojové rostliny ze všech. Tyto rostliny mají speciální požadavky na péči. Závlaha i hnojivo patří mezi klíčové prvky, na které si musíte při pěstování orchidejí dávat pozor. Poradíme vám, jak zajistit tomuto druhu květin nejlepší podmínky, aby vám nádherně rostly a kvetly.

https://smakdnia.pl/

Nejlepší živiny pro orchideje

Hledáte přírodní hnojivo na orchideje? Česneková voda je úžasnou možností. Asi 3 stroužky česneku zalijte litrem vroucí vody. Po vychladnutí používejte na zalévání jako obvykle. Můžete také prolisovat syrový stroužek česneku do 1 ½ litru vody, nechat hodinu odstát a potom zalít rostliny. Hnojivo samozřejmě nepoužívejte každý týden. Stačí ho použít jednou za čas.

https://smakdnia.pl/

Druhou možností je rýžová voda. Pravděpodobně vodu po uvaření rýže okamžitě vylijete. Rýžová voda obsahuje hodně křemíku, železa, hořčíku a fosforu. Díky tomu je velmi dobrá pro rostliny, včetně orchidejí. Rýži můžete klasicky uvařit (bez soli) a vodu nechat vychladnout. Anebo rýži do vody namočte na 2-3 hodiny a potom použijte jako při klasickém zalévání.

Čtěte také: Máte plastová okna? Poradíme, jak je nejlépe umýt

https://smakdnia.pl/

Jaké místo pro orchideje vybrat?

Většina lidí dává orchideje na parapety. Ve skutečnosti ale nemají rády příliš mnoho světla. Na parapet na jižní straně byste tuto rostlinu neměli dávat nikdy. Příliš málo světla ale také není nejlepší volbou. Musíte u sebe doma proto najít místo, které bude v polostínu. Půjde tam hodně přirozeného světla, ale ne přímé slunce. Zároveň se ale nebude místo topit ve tmě.

https://smakdnia.pl/

Hydratace je velmi důležitá

Orchideje nikdy nezalévejte uprostřed dne. Vždy to udělejte ráno, jednou týdně. Období sucha snáší mnohem lépe než příliš mnoho závlahy. Proto byste si měli dávat pozor na zalévání, protože při přelití snadno uhnijí jejich kořeny. Na listech by se také neměla držet voda, protože na přímém slunci může fungovat jako čočka. Listy potom budou zbytečně spálené.

https://smakdnia.pl/

Zdroj: smakdnia.pl