Jak přežít na 25 metrech čtverečních

Když se Chrisrian Schallert z Barcelony rozhodl bydlet v malém střešním pokoji s terasou, byli jeho rodiče právem zděšení. Pokoj, který nemá více než 25 metrů čtverečních se jevil v tomto směru jako nepředstavitelné útočiště. Jak si ovšem mladý muž poradil s řešením minimálního prostoru, který aktuálně obsahuje naprosto vše, co je k životu potřeba, to zřejmě nikdo nečekal. Podívejte se, jak je možné elegantně vměstnat do minimálního prostoru kompletní výbavu klasické garsonky, a ještě mít dostatek místa na cvičení.

Rozkládací a multifunkční nábytek

Christianův byt obsahuje dostatek úložného prostoru, vybavenou moderní kuchyni i standardní dvoulůžko se dvěma nočními stolky. Vše je úhledně a velmi prakticky organizováno v multifunkčních modulech, které sice vyžadují takřka neustálou přestavbu aktuálního řešení interiéru. Základními prvky jsou nábytková stěna, která zabírá celou plochu jedné zdi pokoje (a ukrývá také standardizovanou toaletu) a výsuvný postel. Ve stěně je zabudována kuchyňská linka s veškerým vybavením včetně lednice, skříňky na oblečení a další věcí, které se běžně v domácnosti používají. Specificky je pak řešená výsuvná postel, která zajíždí až pod pouzdro nadstavené na terase. Zasunutá postel tvoří s bočními stolky schody na terasu, po vysunutí do prostoru se změní na kompletní dvoulůžku, lze ji však využít také jako pohovku. Multifunkční nábytek kap doplňuje výklopný jídelní stůl.

Kompaktní sociální zařízení

Velkým oříškem bylo řešení sociálního zařízení, tedy koupelny a toalety. I tuto část však Christian vyřešil poměrně originálním způsobem. Sprchový kout v minimální standardizované velikosti byl vybudován přímo v místnosti tak, aby nepřekážel výsunu postele a používání kuchyňské linky. Toaleta tvoří součást multifunkční stěny, je tedy designově i prostorově oddělena od zbytku místnosti, a zároveň skýtá potřebné soukromí.

Čtěte také: Nemusíte kupovat novou žehličku. Stačí ji jen dokonale vyčistit díky jednoduchému triku.