Jak se domácími prostředky zbavit chloupků na obličeji?

Vousy se u mužů staly symbolem mužnosti a spousta lidí je považuje za atraktivní. Jenže u žen je situace diametrálně odlišná – pokud jim rostou chloupky a vousy na obličeji, způsobuje jim to mnohdy doslova trauma. Ne každá žena je natolik sebevědomá, aby své vousy přiznala okolnímu světu a nestyděla se za ně.

Je mnoho způsobů odstranění

Většina žen se naopak chloupků na obličeji snaží co nejefektivněji zbavit. Odstranění je možné depilací, epilací, pomocí laseru nebo prostým oholením. Žádná tato metoda ale není trvalá, některé z nich jsou dokonce velmi bolestivé. Existuje ale jedna snadná a účinná metoda, na kterou vám postačí tři obyčejné ingredience, a během chvilky se nevzhledných chloupků zbavíte.

Zapomeňte na vytrhávaní pinzetou. To je nejen bolestivé, ale navíc poškozuje pokožku, způsobuje zarudnutí, může vést k rozvoji akné a následně může způsobit, že chloupky začnou zarůstat a celý problém se jen zhorší. Pokud budete používat tuto přírodní metodu, během měsíce chlupy kompletně zmizí. Co budete potřebovat?

  • ½ lžíce kokosového oleje
  • 3 lžíce celozrnné mouky
  • Trochu vody

Jak postupovat?

Pokud nemáte po ruce kokosový olej, můžete použít i olivový, taková směs ale nebude tak účinná. Nejprve omyjte obličej vlažnou vodou, dobře ho osušte a pomocí prstů krouživými pohyby důkladně vetřete kokosový olej do postižené oblasti. V další misce si připravte celozrnnou mouku smíchanou s trochou vlažné vody. Měla by vzniknout pasta.

Pastu pak naneste na místa, která jste předtím natřeli kokosovým olejem. Nechte ji úplně zaschnout, potrvá to asi deset minut. Pak pastu krouživými pohyby z tváře setřete. Na závěr zbytky zaschlé masky smyjte. Na pokožce se mohou objevit zarudlé flíčky, které ale během chvilky zmizí. Po odstranění masky ošetřete pleť tonikem a hydratačním krémem. Používejte ji dvakrát týdně po dobu čtyř týdnů, dokud chloupky nevymizí.