David Hampl
1 srpna, 2022
, ,

Mouchy patří mezi nejotravnější druhy hmyzu, společně s komáry nebo klíšťaty. Dokážou hodně znepříjemnit večer na zahradě nebo na terase. Dejte si pozor, abyste měli doma nejen uklizeno, ale také připraveno v případě potřeby zaútočit a zbavit se jich. K tomu pomohou pomoci domácí metody, které jsou levné a snadno dostupné.

Především musíte mít uklizeno v kuchyni

Jak se zbavit otravných much? Nejdříve bude nutné preventivně zajistit, aby se v domácnosti vůbec neobjevovaly. Prvním krokem je tak čistá domácnosti. Musíte si pravidelně uklízet především kuchyň. V té se většinou nachází nejen shnilé ovoce, ale také další potraviny, které mouchy lákají. Kuchyňskou linku pravidelně utírejte od oleje a dalších tekutin.

Zbytky jídel, které máte mimo chladničku, také vyhoďte. Nádobí pravidelně uklízejte do myčky, nebo ho umyjte hned po použití. Čištěním ledničky rozhodně nic nezkazíte, a pokud budete uklízet misky i po svém mazlíčkovi, mouchy se vám budou vyhýbat. Co ale dělat, pokud už je v domácnosti máte a nemůžete se jich zbavit? Pomoci mohou například kočky, protože ty je většinou pochytají a rovnou sežerou. Pomoci si ale můžete i jinak.

https://www.newsitamea.gr/

Přírodní metody, jak se zbavit much

Vyzkoušet můžete například naplnit plastový pytlík vodou do jeho poloviny, zavázat a zavěsit na dveře balkonu. Pro mouchy bude pytlík vypadat jako pavučina, odraz vody je navíc trochu zmate. Vašemu bytu se tak vyhnou. Můžete si také pomoci levandulí, která komárům ani mouchám nevoní. Vysaďte ji na zahradě, balkoně nebo terase a vychutnejte si její vzhled i vůni.

https://www.newsitamea.gr/

Hřebíček patří mezi oblíbené koření, hlavně do svařeného vína. Jeho vůni ale mouchy nesnesou, proto je ideálním prostředkem k odstranění much. Vezměte citron, rozkrojte ho a do poloviny napíchejte 6-12 hřebíčků. Úspěch je zaručený. Mouchy milují sladké, proto je můžete nalákat na med, sirup nebo jinou pochoutku, na  kterou se přilepí a nebudou moci odletět.

Zdroj: newsitamea.gr

Sdílejte článek