Redakce ProSvět.cz
19 června, 2019

Léto je v plném proudu a s ním i spousta oprav nejen na silnicích, ale také na tramvajových tratích. Jaké oblečení pro venkovní práci zvolit tak, aby vám nebylo horko, a zároveň jste neporušili bezpečnostní pravidla?

Zvláště na asfaltových silnicích v Praze se v létě teploty šplhají mnohdy až k padesátce. Jak při těchto vedrech zvládat práci venku? Poradíme vám, jak se obléci tak, aby vás horka trápily co nejméně.

Kvalitní obuv je základ

Zvláště v létě byste při práci venku měli dbát nejvíce na správnou pracovní obuv. Jelikož jste v obuvi téměř celý den, měla by být prodyšná, zároveň však nesmí chybět kvalitní a pevná podrážka. Zapomínat byste neměli ani na pevnou špičku boty, se kterou předejdete řadě případných zranění.

Buďte vidět

Ať je léto nebo zima, viditelnost na silnici není radno podceňovat. Nikdy nevíte, kdy se najednou zatáhne a přijde průtrž z mračen tak silná, že není vidět na krok. Proto myslete vždy na reflexní prvky. Na výběr máte z reflexních vest, trik, kalhot, ale i třeba kšiltovek.

Na léto hlavně prodyšné

To poslední, co byste v létě při práci na silnici chtěli, je, potit se v neprodyšném oblečení. V létě si tedy snažte vybírat oblečení z 100% bavlny a bez přidaných syntetických materiálů. Právě bavlna je prodyšná a pohlcuje pot – na rozdíl od umělých materiálů.

Nezapomeňte na pokrývku hlavy

Při práci na silnici jste málokdy ve stínu, proto je velmi důležité chránit si hlavu před přímým sluncem. Nosit můžete například šátek nebo kšiltovku, kterou je dobré namočit ve vodě. Nepodceňujte ani pitný režim, který by měl v létě být minimálně 3 litry čisté vody denně.

Prodyšnost, bezpečnost a kvalita. To je to oč tu v létě běží, pokud hledáte správné oblečení pro práci na silnici. Při jeho výběru na to tedy pamatujte a sluníčko vás nedostane.

Sdílejte článek