Menu

Jak se obléci při práci na silnici ve městě, když přijdou letní vedra

Léto je v plném proudu a s ním i spousta oprav nejen na silnicích, ale také na tramvajových tratích. Jaké oblečení pro venkovní práci zvolit tak, aby vám nebylo horko, a zároveň jste neporušili bezpečnostní pravidla?

Zvláště na asfaltových silnicích v Praze se v létě teploty šplhají mnohdy až k padesátce. Jak při těchto vedrech zvládat práci venku? Poradíme vám, jak se obléci tak, aby vás horka trápily co nejméně.

Kvalitní obuv je základ

Zvláště v létě byste při práci venku měli dbát nejvíce na správnou pracovní obuv. Jelikož jste v obuvi téměř celý den, měla by být prodyšná, zároveň však nesmí chybět kvalitní a pevná podrážka. Zapomínat byste neměli ani na pevnou špičku boty, se kterou předejdete řadě případných zranění.

Buďte vidět

Ať je léto nebo zima, viditelnost na silnici není radno podceňovat. Nikdy nevíte, kdy se najednou zatáhne a přijde průtrž z mračen tak silná, že není vidět na krok. Proto myslete vždy na reflexní prvky. Na výběr máte z reflexních vest, trik, kalhot, ale i třeba kšiltovek.

Na léto hlavně prodyšné

To poslední, co byste v létě při práci na silnici chtěli, je, potit se v neprodyšném oblečení. V létě si tedy snažte vybírat oblečení z 100% bavlny a bez přidaných syntetických materiálů. Právě bavlna je prodyšná a pohlcuje pot – na rozdíl od umělých materiálů.

Nezapomeňte na pokrývku hlavy

Při práci na silnici jste málokdy ve stínu, proto je velmi důležité chránit si hlavu před přímým sluncem. Nosit můžete například šátek nebo kšiltovku, kterou je dobré namočit ve vodě. Nepodceňujte ani pitný režim, který by měl v létě být minimálně 3 litry čisté vody denně.

Prodyšnost, bezpečnost a kvalita. To je to oč tu v létě běží, pokud hledáte správné oblečení pro práci na silnici. Při jeho výběru na to tedy pamatujte a sluníčko vás nedostane.

Líbil se vám článek?

Tisk
PR články

Potřebujete dostat balíček do světa co nejrychleji? Řešením je letecká…

Máte balíček, který chcete co možná nejrychleji dostat do jiné země a tradiční přeprava je příliš pomalá? Vyzkoušejte rychlejší druh…
PR články

Zpožděný let – Vše co potřebujete vědět a na co…

  Během cest se může let zpozdit, nebo může být i zrušen. Jak řešit tyto nepříjemné situace? Podívejte se, na…
PR články

Pojištění domácnosti vás ochrání před zloději, nehodami i živelnými katastrofami

Toužíte po komplexní ochraně vaší domácnosti? Nechcete se spoléhat na štěstí, že zrovna k vám zloději nezavítají nebo se vám…
PR články

Nikdy nevíte, co si na vás osud přichystá, a proto…

Náhoda umí být přívětivá, ale i velmi nevyzpytatelná. Často stačí vteřina, malá nepozornost a úraz je na světě. Ani sebevíce…
PR články

Jak ušetřit na internetu? Existuje více než jedna možnost!

Online nákupy bývají všeobecně výhodnější než nákupy v kamenných obchodech. Navíc existuje mnoho způsobů, jak si zboží na internetu pořídit ještě…
PR články

Jak snížit výši splátek hypotéky? Řešením je refinacování

Většina z nás touží po vlastním bytě nebo po domku se zahrádkou. A ať se rozhodneme pro život ve městě,…