David Hampl
3 března, 2021

Klesání očních víček představuje fenomén, který svým způsobem ke stárnutí naprosto neodmyslitelně patří. Svaly, nacházející se kolem očí, postupně slábnou. Kůže ztrácí svou pružnost a stává se těžkou, ochablou a nepříjemnou. V extrémních případech se mohou někomu vytvořit tak velké vaky, že se mu zhorší vidění. Jedná se hlavně o víčka horní. V těchto případech je operativní úprava očních víček nevyhnutelná. Důležitou roli hrají i genetické predispozice.

Levná a snadná prevence

Abyste se vzniku nepříjemných očních vaků ubránili, můžete si pomoci snadných a levným způsobem. Ano, vy sami, doma. Jediné, co budete potřebovat, je vatová tyčinka a čerstvé domácí vajíčko od slepice. Před zahájením samotné kúry se na ní nejprve musíte připravit. Důkladně se odličte, odstraňte z očí veškerý make-up a kůži na očích dobře osušte. Pak vezměte vajíčko, rozbijte ho a pečlivě oddělte žloutek od bílku. Na ošetření víček budete totiž potřebovat pouze vaječný bílek.

Kosmetickou tyčinku lehce namočte v bílku a přiložte na víčko. Nevyvíjejte na oko žádný tlak. Hlavně držte oko zavřené, aby se vám do něj žádné vejce nedostalo. Jemným potíráním rozetřete bílek po celé ploše víčka. Poté tento postup zopakujte i u druhého víčka. Bílek nechte působit na očích asi 2 minuty. Na závěr víčka důkladně opláchněte vlažnou vodou, smyjte ze sebe vajíčka a oči jemně osušte.

Tajemství spočívá v analýze

Tento omlazující rituál byste pro dosažení co nejlepších účinků měli provádět aspoň dvakrát týdně. Pokud vám již přes oči visí ochablé pytle, tak vás vejce asi nezachrání. Působí ale jako účinná prevence. Nejdůležitější je důslednost a pravidelnost, s jakou budete o svá víčka pečovat. Pokud se budete opravdu snažit, sklidíte za své úsilí sladké plody.

Odpověď na vaši otázku, proč je tato metoda tak účinná, se skrývá v samotném chemickém složení vaječného bílku. Z velké části je sice tvořen vodou, dále ale obsahuje přes 40 různých druhů bílkovin, které kůži vyživují a mají velmi pozitivní vliv na obnovu její elasticity.

Sdílejte článek