Jak se udržet v teple, aniž byste museli zapnout topení?

Venkovní teploty začínají klesat a s nimi se i do našich domovů vkrádá zima. Většina lidí si jednoduše pustí topení a příliš o tom nepřemýšlí. Vysoké cenu energií nás letos nutí, abychom své zvyky přehodnotili. Mnoho lidí hledá způsoby, jak se doma zahřát, aniž by za to museli platit velké peníze. Poradíme vám, jak to můžete udělat velmi jednoduše a levně.

https://twice.hu/

Výběr povlečení a pyžama je velmi důležitý

Flanelové nebo vlněné povlečení může snížit pocit zimy během noci. Obrovskou výhodou těchto materiálů je ten, že jsou hřejivé, pohodlné a příliš nestojí. Zároveň si vyberte také pohodlné pyžamo. Nejlepší jsou vlněná pyžama, ale zvolit můžete také tlusté župany, svetry nebo deky na noc. Více obléknout se můžete i přes den, abyste nemuseli doma tolik topit.

https://twice.hu/

S tím souvisí další produkt, který byste si na letošní zimu měli pořídit. Jde o kvalitní deku. Mluvíme přitom o deku k televizi, ale také do postele. Zátěžová deka vás v zimě nádherně zahřeje a budete mít pocit, že sedíte na měkkém obláčku. Při nákupu peřiny do postele se poraďte s odborníkem, který typ vás nejlépe zahřeje přes zimu a bude chladit přes léto. Takový nákup se vám vyplatí nejvíce.

Čtěte také: Moje přítelkyně mi dala tip, jak se celé léto snadno vyhýbat komárům: Nepřiblíží se k vám ani na metru!

Dbejte na správné větrání během zimy

Cirkulace vzduchu je důležitá v interiéru během léta i zimy. Před zimou zkontrolujte, že nejsou kolem oken žádné praskliny nebo jiné poškození. V případě problému budete muset použít tmel nebo silikon, aby vám teplo z domova zbytečně neutíkalo. Skvělým řešením je také obložit okna bublinkovou fólií. Možná to nebude vypadat nejlépe, ale rozhodně vám bude tepleji.

https://twice.hu/

Organizace nábytku vám může pomoci

Budete se divit, ale organizace nábytku je také velmi důležitá. Postel umístěte co nejdále od oken a dveří, aby tam v noci nebyl průvan. Zároveň by postel měla být co nejblíže k topení, ale ne přímo před ním. Díky tomu bude teplo cirkulovat v celé místnosti, ale stále vám bude teplo. A základem je samozřejmě nechodit doma v šortkách. Pořádně se oblečte a ušetříte za topení.

Zdroj: twice.hu