David Hampl
31 května, 2022
, ,

Jak správně vyčistit koberec? To je otázka mnohých z nás. Na koberci totiž končí nejen vlasy, chlupy ze zvířat nebo jídlo, ale také se často vylije ovocná šťáva, víno nebo se objeví krev. Proto je nezbytné mít po ruce přípravek, který dokonale koberec vyčistí a nebude nechávat na vašich ponožkách žádné skvrny.

Podlahy jsou jednodušší na údržbu, ale koberec udrží teplo

Nemusíte ani kupovat drahé koberce, abyste z obývacího pokoje udělali příjemné místo. Stačí kvalitní a měkký koberec, který se bude snadno udržovat. Je to ale bohužel velký problém, zvlášť když se na něm objeví odolné skvrny, které vám mohou zničit například ponožky, ve kterých doma chodíte. Koberce patří mezi místa, ve kterých najdete spoustu nečistot, na první pohled ale nemusí být vidět.

https://xitrosti.com/

Když doma budete chodit po koberci, možná si za nějaký čas všimnete, že jsou vaše ponožky stále špinavé. Je tedy možné, že máte v koberci spoustu nečistot. I když ho budete denně vysávat, nečistoty v koberci mohou být velmi hluboko. Takový koberec potřebuje kompletní vyčištění, a hlavně do hloubky. Proto je nutné vědět, že můžete použít i domácí prostředky, které máte doma.

Jaký můžete využít návod na čištění koberců?

Nebudete k tomu potřebovat žádnou úklidovou firmu, budou vám stačit přípravky, které máte doma. Stačí zapátrat v kuchyni. Je to jednoduchý trik, který bude fungovat na 100 procent. Nejdříve ale budete muset koberec vysát, a to velmi důkladně. Poté si připravte prostředek. Do nádoby dejte dvě lžíce prášku, dvě lžíce sody a 150-200 ml horké vody. Směs pak nalijte do rozprašovače, nastříkejte na celý koberec a nechte 30 minut působit.

https://xitrosti.com/

V druhé nádobě pak smíchejte ocet s teplou vodou a naneste na koberec. Počkejte deset minut, na čištění použijte houbičku namočenou ve vodě a znovu vysajte koberec. Čištění probíhá ve dvou fázích z jediného důvodu – sůl se nesmí hned smíchat s octem, protože nebude mít kýžené čistící vlastnosti.

Zdroj: xitrosti.com

Sdílejte článek